Czyściwo przemysłowe - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Czyściwo przemysłowe

W dobie zaawansowanego technologicznie przemysłu rozwiązanie tak proste jak czyściwo ma dla zagwarantowania czystości produkcji zasadnicze znaczenie. Czy wiemy tak naprawdę jak to wygląda i czym jest czyściwo?

Materiał pochodzący z odzysku- Jest to nic innego jak dobrze zapakowane ubrania bawełniane. Przydaje się idealnie do ścierania różnego rodzaju substancji, które rozlewają się podczas produkcji czy wykonywania swojej pracy. W trakcie przygotowania czyściwa usuwa się z niej takie elementy, jak: guziki, zamki, suwaki, naszywki, napy itp.

Na rynku najczęściej spotykany podział czyściw pozyskiwanych w procesie recyklingu to:

czyściwo białe –czysta biała bawełna (dzianina),

czyściwo kolorowe – kolorowa bawełna (dzianina)

Materiał na czyściwo jest cięty na formatki o wymiarach nie mniejszych niż 50 × 40 cm. Warto też wspomnieć, że czyściwo nie powinno zostawiać na czyszczonych powierzchniach żadnych pozostałości w rodzaju pyłków, kłaczków, fragmentów materiału itp.

Wyprodukowana do tego celu szmatka z czystej bawełny ma dużą wytrzymałość, nie rwie się i nie pyli. Właściwie dobrane do potrzeb stanowiska pracy czyściwo ma znaczący wpływ na wydajność maszyn i pracowników, a w wielu przypadkach również na zapewnienie odpowiedniej jakości produkcji.

 

Wcześniejsze wpisy

tekstylowo sieradz
2 marca 2021
sklepy

TekStylowo w Sieradzu

tekstylowo Łuków
5 lutego 2021
sklepy

Kolejny sklep Tekstylowo otwarty. Zapraszamy do Łukowa

29 stycznia 2021
sklepy

Niedziela Handlowa 31.01.2021. Od poniedziałku otwarte sklepy w Cieszynie i Nowym Targu!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję