• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
18 listopada 2019

Stypendia przyznane

W piątek w Skarżysku – Kamiennej 24 młodych, uzdolnionych mieszkańców powiatu skarżyskiego podpisało umowy stypendialne z Fundacją Daj Szansę. Przez najbliższy rok będą otrzymywać wsparcie na rozwój swoich talentów – naukowych, sportowych i artystycznych. – Pieniądze na stypendia zbieramy między innymi z 1% odpisu od podatku i ofiar naszych darczyńców. W tym rodziny Wojteczków, która wspiera nas od lat – mówiła prezes Daj Szansę, Joanna Wężyk.

Na ogólną kwotę 55 tysięcy złotych przeznaczonych na tegoroczne stypendia Leszek Wojteczek, założyciel firmy Wtórpol, przekazał 10 tysięcy złotych. W poprzednich latach członkowie rodziny Wojteczków wspierali Daj Szansę podobnymi kwotami.

– Stypendium przeznaczę na korepetycje z biologii i chemii, zamierzam studiować medycynę – mówiła Katarzyna Bogusiewicz, tegoroczna maturzystka.
-Ja kupię buty – startówki – deklarowała Kasia Brzózka, 14 letnia biegaczka Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. W ubiegłym roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Wcześniejsze wpisy

 • 12 listopada 2019

  Uczciliśmy Święto Niepodległości

  11 listopada delegacja spółki Wtórpol uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Skarżysku - Kamiennej. Jak co roku przedstawiciele firmy złożyli wieniec pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość.

 • 29 października 2019
  Media

  Top Model we Wtórpolu! Kulisy odcinka

  W poniedziałek 28 października telewizja TVN wyemitowała kolejny odcinek cieszącego się ogromną popularnością programu Top Model. Jedno z zadań dotyczyło dania "drugiego życia" używanej odzieży. Na prośbę producenta na jeden dzień udostępniliśmy nasz zakład w Skarżysku - Kamiennej na potrzeby nagrania. Uczestnicy i ekipa programu byli pod wrażeniem tego, ile niepotrzebnych ubrań trafia do nasze sortowni.

 • 21 października 2019

  Nowy projekt Fundacji Eco Textil- wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

  500 rowerów trójkołowych, 1000 balkoników, 1000 wózków, 1000 par kul ortopedycznych – i to jeszcze nie wszystko! Czegoś takiego w Polsce nikt jeszcze nie zrobił! Właśnie ruszyła bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy udostępniać osobom niepełnosprawnym sprzęt rehabilitacyjny.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję