• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski
10 listopada 2018

Świat szmat – analiza rynku przetwarzania tekstyliów w najnowszym tygodniku ,,Polityka”

W najnowszym wydaniu tygodnika Polityka ukazał się ciekawy artykuł autorstwa redaktor Ryszardy Sochy pod tytułem “Świat Szmat”. W analizie rynku przetwarzania tekstyliów i jego znaczenia dla ekologii sporo miejsca poświęcono firmie Wtórpol. Redaktor Socha pisze między innymi “Wtórpol, posiadający ponad 60 tys. kontenerów, ma też własną fundację Eco-Textil. Jej nazwa widnieje na wielu kontenerach. Firma szczyci się tym, że od początku działalności przekazała 40 mln zł na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Obecnie jej sztandarowym przedsięwzięciem realizowanym od pięciu lat jest program „Rower dla niepełnosprawnego”. Chodzi o trójkołowe, bardzo stabilne i dość drogie rowery do rehabilitacji. Fundacja przekazuje je dzieciom i osobom starszym, mającym kłopoty z poruszaniem się. Do potrzebujących trafiło już ponad 5 tys. takich rowerów. Uruchamiane są także ich wypożyczalnie. “.

Cieszymy się, że dostrzeżono skalę charytatywnej działalności naszej firmy.

cały artykuł dostępny jest tutaj : www.polityka.pl

 

Wcześniejsze wpisy

  • 21 września 2018
    Wydarzenia

    600 kurtek trafiło w ręce chorych ze szpitala w Malawi

    Od maja tego roku w Malawi pracuje wolontariuszka Polskiej Misji Medycznej - ortopeda dr Karolina Siwicka. To drugi wyjazd wolontariacki Karoliny do malawijskiego szpitala, na który tym razem wybrała się wraz z rodziną. Lekarka pracuje w szpitalu w Blantyre, a jej pacjentami są w głównej mierze dzieci. Oprócz wielu niedogodności, z którymi szpital spotyka się na co dzień (brak wykwalifikowanego personelu, odpowiedniej sterylności czy specjalistycznego sprzętu), placówka boryka się z wieloma przyziemnymi problemami. Jednym z nich jest brak odpowiedniej odzieży termicznej, która uchroniłaby mieszkańców Malawi przed niskimi temperaturami, które panują w wyżej położonych rejonach na przełomie lata i jesieni.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję