Top Model we Wtórpolu! Kulisy odcinka - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Top Model we Wtórpolu! Kulisy odcinka

W poniedziałek 28 października telewizja TVN wyemitowała kolejny odcinek cieszącego się ogromną popularnością programu Top Model. Jedno z zadań dotyczyło dania “drugiego życia” używanej odzieży. Na prośbę producenta na jeden dzień udostępniliśmy nasz zakład w Skarżysku – Kamiennej na potrzeby nagrania. Uczestnicy i ekipa programu byli pod wrażeniem tego, ile niepotrzebnych ubrań trafia do nasze sortowni.

Uczestników w Skarżysku przywitał pochodzący z nieodległych Kielc Michał Piróg. Najpierw pokazał im halę, w której zużyta odzież przerabiana jest na paliwo alternatywne. Potem dziewiątka finalistów wraz z pracownikami Wtórpolu stanęła przy linii sortowniczej. Podzieleni na zespoły mieli za zadanie wybrać ubrania według gustu. Czasu było mało, emocje – wielkie.

Jednak jak wysoko prowadzący postawili poprzeczkę kandydatom, pokazała dopiero druga część zadania. W magazynie Wtórpolu czekały stanowiska krawieckie – z wybranej odzieży trzeba było stworzyć całkiem nowe kolekcje! Na szczęście do pomocy uczestnicy Top Model mieli doświadczone krawcowe z firmy Dana ze Skarżyska Kościelnego. Dokładnie takie same ubrania z jakich korzystali uczestnicy programu, można znaleźć w sieci sklepów Tekstylowo.

Co działo się dalej – można obejrzeć w internecie.

Nas cieszy, że producenci Top Model zwrócili uwagę na problem, jakim jest niewykorzystywanie niepotrzebnych ubrań. Firma Wtórpol od wielu lat poddaje je stuprocentowemu recyklingowi.

Pamiętajmy – jeśli używana odzież trafi do śmietnika, przez lata będzie stanowić uciążliwy odpad. Gdy wrzucimy ją do kontenera z logo Eco Textil lub PCK – otrzyma drugie życie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z nagrania:

Wcześniejsze wpisy

21 października 2019

Nowy projekt Fundacji Eco Textil- wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

17 października 2019

Medal Stulecia PCK dla prezesa Wtórpolu

30 września 2019

XI Memoriał Krzysztofa Wolińskiego ze wsparciem Wtórpolu

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję