Kolejna wspólna akcja Auchan i Wtórpol „Wymień stary plecak na nowy” - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Kolejna wspólna akcja Auchan i Wtórpol „Wymień stary plecak na nowy”

wtorpol

Już drugi rok z rzędu wspólnie ze sklepami sieci Auchan zorganizowaliśmy akcję z cyklu „Wymień stary plecak na nowy”. Zebraliśmy ponad 2000 sztuk! Teraz będą one mieć szansę na drugie życie i – co więcej – przyczynią się do wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Przypominamy, na czym polega projekt

Od 5 do 18 sierpnia klienci ogólnopolskiej sieci hipermarketów Auchan mogli oddawać niepotrzebne plecaki w wybranych Punktach Obsługi Klienta na terenie całej Polski. W zamian otrzymywali specjalny bon, upoważniający do zakupu nowego plecaka z 25 procentową zniżką. Zainteresowanie akcją było duże, co pokazuje, że jesteśmy jako społeczeństwo coraz bardziej świadomi potrzeby oddawania niepotrzebnych rzeczy do dedykowanych miejsc. Pamiętajmy, że najgorsze, co możemy zrobić, to wyrzucić tekstylia na śmietnik, skąd trafią na wysypisko i staną się uciążliwym odpadem. Większość z zebranych plecaków składa się jednak z poliestru lub ma jego domieszkę. Plastik (potoczna nazwa odpadów tworzyw sztucznych) – w zależności od jego rodzaju rozkłada się od 100 do 1000 lat.

Co dalej stanie się z zebranymi plecakami?

Plecaki, które są w dobrym stanie trafią do sklepów z odzieżą używaną i będą miały szansę na znalezienie nowego właściciela. A wybór jest ogromny – klienci Auchan oddali plecaki różnego rodzaju – nie tylko szkolne, ale również sportowe, podróżnicze, czy wełniane. Warto pamiętać, że plecaki, które nadal wyglądają dobrze i trafiły do drugiego obiegu charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i solidnym wykonaniem – to z pewnością cenny atut.

Natomiast ta część plecaków, która nie nadaje się już do ponownego użytku, zostanie poddana recyklingowi, przetworzona zgodnie z zasadą zero waste.

 

Dodatkowa wartość całej akcji to pomoc osobom z niepełnosprawnościami

Za środki pozyskane ze sprzedaży i recyklingu plecaków, Fundacja Eco Textil działająca przy Wtórpolu, przekaże specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjnych dla placówek, wskazanych przez te sklepy Auchan, w których udało się zebrać najwięcej plecaków. Warto dodać, że korzystanie z takiego sprzętu bardzo ułatwia funkcjonowanie osób potrzebujących i dla niektórych jest szansą na aktywne spędzenie czasu.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali plecaki i wspierali naszą akcję. Razem możemy więcej 😊

 

Wcześniejsze wpisy

tekstylowo sieradz
11 Oktober 2021
sklepy

22 października otwarcie sklepu Tekstylowo w Lubartowie

wtórpol
7 Oktober 2021

Eksport używanej odzieży – jak wygląda naprawdę?

6 Oktober 2021
sklepy

Sieć sklepów Tekstylowo poszukuje nowych lokalizacji

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję