Wtórpol – biegaczom po raz XVIII. Celem meta i… zdrowie dwuletniego Alexa - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Wtórpol – biegaczom po raz XVIII. Celem meta i… zdrowie dwuletniego Alexa

W niedzielę 19 sierpnia w Skarżysku – Kamiennej odbyła się 18. edycja Wtórpol Półmaratonu Rejów. Strategicznym i tytularnym sponsorem międzynarodowego wydarzenia była firma Wtórpol.

 

Najpierw odbył się bieg na 10 kilometrów, w którym wzięło udział 150 osób. Na podium stanęła trójka sportowców z Ukrainy. Następnie rozpoczął się półmaraton. 21 kilometrów ciężkiej trasy z czterema podbiegami na Górę Baranowską przy upalnej pogodzie było nie lada wyzwaniem. Podjęło je 256 biegaczy – amatorów i zawodowców. Na trasie sportowców dopingowali mieszkańcy, niektórzy stali przy drodze z… wężami ogrodowymi, polewając biegnących i dając im chwilę ochłody. Jako pierwszy na metę dotarł Kenijczyk Hillary Kimaiyo z czasem 01:06:52. Wśród kobiet wygrała Agnes Chebet z Kenii, z czasem 01:16:50.

Tradycyjnie, Wtórpol Półmaraton był okazją dla fanów sportu, by spotkać się z najlepszymi polskimi zawodnikami różnych dyscyplin. Jak co roku gościem imprezy był skoczek wzwyż Jacek Wszoła, w tym roku dołączyli do nich biegacze Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Wiesław Perszke i Artur Osman. Co ciekawe, wzięli udział w biegu na 10 kilometrów.

Bohaterem Wtórpol Półmaratonu był także dwuletni Alex Michalski ze Skarżyska. Chłopiec walczy o zdrowie, przechodzi kosztowną terapię komórkami macierzystymi. Organizatorzy biegu 20 procent wpisowego od każdego uczestnika przekazali na leczenie Alexa.

W trakcie imprezy sprzedano też pół tysiąca kremówek, ofiarowanych przez cukiernię Lazur – pieniądze również wspomogą terapię. Firma Wtórpol przekazała rodzicom chłopca na ten sam cel czek wartości dwóch tysięcy złotych.

 

Wcześniejsze wpisy

17 August 2018
Pozostałe imprezy

EKOMARATON „Świt Świtezi” – pierwszy maraton na Wołyniu w Szackim Parku Narodowym pod patronatem firmy Wtórpol

30 Juli 2018
Triathlon

Wtórpol dla sportu – po triathlonie półmaraton

3 Juli 2018
Triathlon

Wtórpol Triathlon 2018 – przybywa chętnych do sprawdzenia się w wymagającym triathlonie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję