Pobiegli po raz XVI – olimpijscy medaliści gośćmi specjalnymi Wtórpol Półmaratonu Rejów - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Pobiegli po raz XVI – olimpijscy medaliści gośćmi specjalnymi Wtórpol Półmaratonu Rejów

Były atrakcyjne nagrody, wymagająca, ale urokliwa trasa u podnóża Gór Świętokrzyskich, liczni kibice dopingujący zawodników, oraz tradycyjnie już znakomici goście – znani sportowcy. W liczącym ponad 21 kilometrów biegu wystartowały 323 osoby, do mety dotarli prawie wszyscy. Ideą Półmaratonu Wtórpol jest promowanie zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji. Aby zachęcić do biegania najmłodszych, przed głównym biegiem po raz kolejny odbył się mini półmaraton na dystansie 2,1 kilometra. Wszyscy, liczni, dodajmy – uczestnicy dostali piękne koszulki.

O tym, jaki wpływ na popularyzację biegania ma skarżyski półmaraton może świadczyć fakt, że aż 71 zawodników to okoliczni mieszkańcy. Bieg z powodzeniem ukończył również prezes naszej firmy, Leszek Wojteczek. Nad prawidłową organizacją czuwał Tomasz Wąsowski, na trasę ruszyli dwaj współorganizatorzy – Karol Mochocki i Gerard Magdziarz. Warto zauważyć, że w biegu uczestniczyło wiele małżeństw – dlatego półmaraton był jednocześnie Mistrzostwami Polski Par małżeńskich. Zwyciężyli Rafał i Ilona Czarneccy, za nimi uplasowali się Ewa i Paweł Mitek, oraz Monika i Przemysław Mosiołek. W nagrodę otrzymali vouchery na pobyt w hotelu Jaskółka w Zakopanem. Osobny wyczyn należał do Jakuba Paszkiela (także startował z żoną, Luizą), który już po raz drugi cały półmaraton przebiegł pchając dziecięcy wózek – w nim siedziała jego dwuletnia córka Mia!
Tradycją podczas naszych półmaratonów zawodnicy i kibice mają okazję spotkać się z gwiazdami sportu. Tym razem już po raz dwunasty gościł u nas mistrz i wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż, Jacek Wszoła. Kolejnymi gośćmi były świeżo upieczone brązowe medalistki igrzysk w Brazylii, kajakarki Agnieszka Kobus i Joanna Leszczyńska, które przywiozły ze sobą zdobyte niedawno brązowe medale. Sympatyczne sportsmenki rozdały mnóstwo autografów kibicom i maratończykom, w wolnej chwili delektowały się tortem, który dostały od organizatorów.

Po następne kawałki sięgnęły chętnie, gdy na zakończenie zawodników częstowano ogromnym, ważącym 50 kilogramów tortem, ufundowanym przez cukiernię Lazur Karola Mochockiego.
Tegoroczny półmaraton nie należał do łatwych. Gorąco, piekące słońce i trudne podbiegi dały się uczestnikom we znaki. Na mecie czekali na nich profesjonalni masażyści, poczęstunek świeżymi owocami i napojami, oraz inne atrakcje. Jeśli chodzi o wyniki, podobnie, jak w poprzednich latach zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn najszybciej trasę pokonali sportowcy z Kenii. Za nimi byli Ukraińcy, dalej Polacy. Zwycięzca, Abel Kibet Rop pokonał 21-kilometrowy dystans w czasie 1.05,44.
Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć wspaniałe święto sportu, jakim był Wtórpol Maraton Rejów. Dobre opinie zawodników na temat organizacji, ich radość z nagród, a często pokonania… samych siebie, oraz zadowolenie kibiców z możliwości spotkania z olimpijczykami upewniają nas w przekonaniu, że objęcie mecenatu nad tą imprezą to dla nas powód do dumy.

Wcześniejsze wpisy

20 August 2017
Półmaraton Rejów

Wtórpol Półmaraton Rejów po raz XVII

3 July 2017
Triathlon

Wtórpol Triathlon – wyścig “Iron Manów” i “Kobiet z żelaza”

2 July 2017
Triathlon

Pierwszy Wtórpol Triathlon Świętokrzyski – zmagania Iron Manów

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję