• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski
3 juillet 2018
Triathlon

Wtórpol Triathlon 2018 – przybywa chętnych do sprawdzenia się w wymagającym triathlonie

Blisko 400 osób stawiło się na starcie III Wtórpol Triathlonu, który odbył się nad zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej. Uczestnikom gratulował sam Jerzy Górski, słynny triathlonista, bohater filmu fabularnego pt. „Najlepszy”.

Wtórpol Triathlon to impreza młoda – odbyła się trzecia edycja – ale już cieszy się dużym powodzeniem Z roku na rok przybywa uczestników, a ci, którzy startują, z wystawiają jej pozytywne opinie. Firma Wtórpol jest sponsorem tytularnym triathlonu.

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu) oraz sprinterski (750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu). W pierwszym prym wiodą zawodowcy, a w drugim startuje wielu amatorów, wśród nich także początkujący triathloniści. O ile pogoda była ty razem niemal idealna do biegania i jazdy na rowerze, to woda o temperaturze tylko 18°C budziła respekt.

Atutem, który  sprawia, że już tak wielu zawodników ściąga do Skarżyska-Kamiennej, są atrakcyjne trasy oraz dobra lokalizacja. Całe miasteczko znajduje się na niedużym obszarze. Kandydatów do czołowych miejsc przyciągają też atrakcyjne nagrody finansowe.

Na mecie na twarzach wszystkich, niezależnie od zajętych miejsc, malowała się nieukrywana satysfakcja z pokonania wymagającej trasy i własnych ograniczeń.

Za rok na Rejowie miłośnicy pływania, jazdy na rowerze i biegania spotkają się znów, zapewne w rekordowej liczbie, ponieważ z roku na rok w zawodach startuje większa liczba uczestników.

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję