Inicjatywy społeczne - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski
Fundacja Eco Textil
Od Was dla Was

Rowery  trójkołowe, wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące, kule ortopedyczne oraz stale rozrastająca się sieć bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego to aktualny wynik współpracy Fundacji Eco Textil  z Polskim Czerwonym Krzyżem na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych w całej Polsce.

Rozszerzając naszą ofertę stworzyliśmy bezpłatną internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, dostępną z każdego miejsca w Polsce. Niepełnosprawni oraz osoby wymagające czasowej rehabilitacji mają do dyspozycji rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, balkoniki ortopedyczne, kule oraz łóżka rehabilitacyjne.

Jak to działa?

Wypełnij krótki wniosek, kurier dostarczy zamówiony sprzęt prosto do Twojego domu. Korzystaj ze sprzętu rehabilitacyjnegow wyznaczonym terminie. Jeśli sprzęt nie będzie Ci już potrzebny, kurier zabierze go i zwróci do wypożyczalni.

6000
Ilość rowerów
15 100 000 zł
Watość przekazanego sprzętu
220
stacjonarne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego
2243
Liczba zrealizowanych wniosków wypożyczalnia internetowa

Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

W 2017 roku Fundacja Eco Textil rozpoczęła kolejny ogólnopolski program. Wraz z lokalnymi partnerami tworzymy Bezpłatne Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego, w których dostępne są rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne. Otwieramy je w kolejnych miastach. Zapraszamy do współpracy samorządy i stowarzyszenia. Jeśli jesteście państwo zainteresowani stworzeniem wypożyczalni w waszym mieście, prosimy o kontakt Fundacja Eco Textil tel 600 811 976

Wspieramy
Polski Czerwony Krzyż

Szczególną wagę przykładamy do wspierania najstarszej i największej w Polsce organizacji charytatywnej – Polskiego Czerwonego Krzyża. Doceniamy ideę jaka przyświeca PCK dlatego od wielu lat wspieramy ich działania zarówno rzeczowo jak i finansowo. Angażujemy się w akcje: świątecznych zbiórek żywności , przygotowywania szkolnych wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin oraz akcji promującej krwiodawstwo.

Sponsorowane imprezy

Wtórpol od początku działalności angażuje się w różne wydarzenia charytatywne, kulturalne i sportowe. Od wielu lat wspieramy: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacje „Daj Szansę” i „Zdążyć z Pomocą”, noclegownie oraz schroniska dla zwierząt.

Firma jest strategicznym sponsorem cyklicznych imprez; Wtórpol Półmaratonu Rejów, Wtórpol Triathlonu Rejów, Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”, oraz festiwalu muzyki żeglarskiej „Szantyskar”. Wtórpol regularnie wspiera finansowo inne organizacje społeczne, jak Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacje „Daj Szansę” i „Zdążyć z Pomocą”, noclegownie, placówki zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym i schroniska dla zwierząt.

Nasi partnerzy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję