• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Pomagamy, bo chcemy zmieniać świat na lepsze

Firma Wtórpol od 25 lat działa zgodnie z duchem idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Na cele charytatywne, wspieranie kultury i sportu przekazała już kilkadziesiąt milionów złotych. Pod egidą spółki funkcjonuje Fundacja Eco Textil , która od 6 lat pomaga potrzebującym.

Fundacja Eco Textil
Od Was dla Was

5000 rowerów rehabilitacyjnych o wartości rynkowej  ponad 10 milionów złotych podarowała potrzebującym Fundacja Eco Textil wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. To aktualny wynik realizowanego od czterech lat programu „Rower dla Niepełnosprawnego”.

5123
Ilość rowerów
11 168 270 zł
Watość przekazanego sprzętu

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów

W 2017 roku Fundacja Eco Textil rozpoczęła kolejny ogólnopolski program. Wraz z lokalnymi partnerami tworzymy Bezpłatne Wypożyczalnie Rowerów Rehabilitacyjnych. Otwieramy je w kolejnych miastach. Zapraszamy do współpracy samorządy i stowarzyszenia.

Jeśli jesteście państwo zainteresowani stworzeniem wypożyczalni w waszym mieście, prosimy o kontakt

Fundacja Eco Textil tel 600 811 976

Wspieramy
Polski Czerwony Krzyż

Szczególną wagę przykładamy do wspierania najstarszej i największej w Polsce organizacji charytatywnej – Polskiego Czerwonego Krzyża. Doceniamy ideę jaka przyświeca PCK dlatego od wielu lat wspieramy ich działania zarówno rzeczowo jak i finansowo. Angażujemy się w akcje: świątecznych zbiórek żywności , przygotowywania szkolnych wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin oraz akcji promującej krwiodawstwo.

Sponsorowane imprezy

Wtórpol od początku wspierał różne wydarzenia kulturalne i sportowe. Od wielu lat wspieramy: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacje „Daj Szansę” i „Zdążyć z Pomocą”. To, co dziś popularnie określane jest jako Społeczna Odpowiedzialność w Biznesie, na dużą skalę realizuje od ćwierć wieku!

Firma jest strategicznym sponsorem cyklicznych imprez; Wtórpol Półmaratonu Rejów, Wtórpol Triathlonu Rejów, Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”, oraz festiwalu muzyki żeglarskiej „Szantyskar”.

Wtórpol regularnie wspiera finansowo inne organizacje społeczne, jak Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacje „Daj Szansę” i „Zdążyć z Pomocą”, noclegownie, placówki zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym i schroniska dla zwierząt.

Nasi partnerzy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję