Auchan – wymień stary plecak na nowy

Akcja społeczna

Inicjatywa realizowana jest zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. To system, w którym minimalizuje się zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utraty energii dzięki ponownemu wykorzystaniu rzeczy już niepotrzebnych w innych procesach. Dodatkowo, oprócz troski o środowisko równie ważny jest aspekt społeczny całego przedsięwzięcia – wsparcie i współpraca z lokalnymi społecznościami, a także wymiar edukacyjny – pokazanie dzieciom i młodzieży, że oni też mogą mieć realny wpływ na ratowanie środowiska naturalnego.

Zarówno Wtórpol, jak i Auchan angażując się w tę akcję chcą pokazać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również rodzicom, że dawanie drugiego życia tekstyliom różnego rodzaju jest prostsze niż nam się wydaje. Rzeczy w dobrym stanie mogą jeszcze posłużyć innym, zamiast trafić na wysypiska. A te zużyte zostają przetworzone na surowce wtórne i ponownie, już w innej postaci, trafiają do obiegu. Inicjatywy tego typu udowadniają, że każdy ma wpływ na środowisko i jego zasoby. Dodatkowo, zniżka na nowe plecaki z pewnością ma wpływ na domowy budżet w momencie kompletowania szkolnej wyprawki.

Środki uzyskane z dawania drugiego życia tornistrom i plecakom są przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Trafia on poprzez Fundację Eco Textil do wybranych placówek specjalnych i szkół integracyjnych.

Podczas dotychczasowych edycji projektu zebraliśmy ponad 7 ton plecaków Wspólnie z lokalnymi marketami Auchan przekazaliśmy specjalistyczny sprzęt do placówek wspomagających opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami, trafił on m.in. do Ośrodka Pomocy społecznej w Markach, Fundacji PREKURSOR czy Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach.

Przeczytaj więcej o akcji w aktualnościach

6 sierpnia 2021
Auchan i Wtórpol ponownie razem w akcji „Wymień stary plecak na nowy”
22 listopada 2021
Marki: sprzęt rehabilitacyjny za niepotrzebne plecaki – zakończenie akcji „Wymień stary plecak na nowy”
Media
8 sierpnia 2022
Ponownie łączymy siły Auchan i Wtórpol
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.