O firmie - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski
Odzież używana
84 mln kg
każdego roku otrzymuje drugie życie
Eksport
36 krajów
do których trafiają nasze produkty
Sprzedaż
120 sklepów
typu second-hand
Ponad
40 mln zł
przekazanych na pomoc charytatywną
1992
Od tego wszystko się zaczęło

Zaczęło się od jednego busa, którym w latach 90 założyciel Wtórpolu przywoził używaną odzież z Niemiec do Polski. Dziś firma jest jedną z największych na świecie w branży przetwarzania tekstyliów i daje zatrudnienie ponad 1000 osobom.

1995
Produkcja czyściwa fabrycznego

Najbardziej zużyte, nie nadające się do noszenia ubrania przetwarzamy na czyściwo przemysłowe – produkt niezbędny w przemyśle. Czyściwo trafia do polskich fabryk, oraz jest eksportowane. 100% recykling zniszczonej odzieży ma ogromne znaczenie dla środowiska.

1998
Rozpoczynamy eksport do krajów Afryki

Obecnie eksportujemy odzież do 36 państw afrykańskich. Do historii firmy przeszła niespodziewana wizyta w siedzibie firmy w Skarżysku -Kamiennej bizseswoman z Malawi, która w środku zimy pojawiła się w klapkach i w letnim ubraniu, oraz dużą sumą pieniędzy, by zaoferować współpracę, trwającą do dnia dzisiejszego. Wysyłając odzież do Afryki wielokrotnie przesyłaliśmy zebrane w Polsce dary dla ośrodków misyjnych i sierocińców, między innymi w Kamerunie i Burkina Faso.

2003
Rozpoczynamy zbiórkę odzieży

Na terenie całej Polski coraz liczniej pojawiają się kontenery, do których każdy może oddać niepotrzebne ubrania. Dzięki temu tekstylia nie trafiają na wysypiska śmieci, ale otrzymują drugie życie.

2006
Pierwszy sklep z odzieżą używaną

Odzież najlepszej jakości trafia do pierwszego sklepu „second hand”. Obecnie firma Wtórpol posiada dużą, wciąż rozwijającą się sieć sklepów, działających pod wspólną marką TekStylowo. 30 000 osób odwiedza nasze sklepy każdego dnia, kupując ubrania świetnej jakości w atrakcyjnych cenach.

2012
Powstaje Fundacja Eco Textil Od Was dla Was

Sztandarowy i unikatowy w skali kraju program ‘Rower dla Niepełnosprawnego”. Ponad 6000 specjalnych rowerów trójkołowych o wartości ponad 10 mln złotych. W ten sposób pomagamy w rozwoju samodzielności osobom z dysfunkcjami ruchowymi.

2016
Otwarcie zmodernizowanej hali produkcyjnej

Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przetwarzamy 350 ton tekstyliów w czasie ośmiogodzinnej zmiany, Odzież sortowana jest na 120 asortymentów, proces recyklingu tekstyliów obsługuje 1000 osobowy zespół. Przyjmując, że na kilogram przypada pięć sztuk odzieży, w ciągu jednej zmiany sortujemy półtora miliona sztuk ubrań!

2017
Produkcja Paliwa Alternatywnego

Uruchomienie nowej linii technologicznej przystosowanej do produkcji wysoko kalorycznego, bezpiecznego dla środowiska paliwa.

2022
Wtórpol w liczbach

84 mln przetworzonych tekstyliów rocznie
Nasze produkty trafiają do 36 krajów Afryki Europy i Azji

120 sklepów typu „second–hand” występujące pod marką TekStylowo
Ponad 40 mln zł przekazanych na pomoc charytatywną
100% zagospodarowanych tekstyliówPotrzebujesz pomocy?
Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
pn - pt, w godz. 5:45 - 14:00
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję