• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Polska Firma Światowy zasięg

Wtórpol to przedsiębiorstwo, które od 28 lat działa w kraju oraz na rynkach zagranicznych Dziś jedna z największych spółek w branży recyklingu tekstyliów oraz produkcji czyściwa fabrycznego na świecie. Przetworzona odzież jest eksportowana do ponad 30 państw na trzech kontynentach. Dynamiczny rozwój, wdrażanie nowych linii produkcyjnych i technologii w połączeniu z doświadczeniem i zaangażowaniem załogi  zaowocowało, dając Wtórpolowi pozycję lidera na rynku recyklingu odzieży.

Wtórpol posiada stale rozrastającą się sieć wielkopowierzchniowych sklepów second – hand, występujących pod wspólną marką „Tekstylowo”. Produkuje najwyższej jakości czyściwo fabryczne, wykorzystywane przez liczne zakłady przemysłowe w Polsce i za granicą. Jest również wytwórcą paliwa alternatywnego, przygotowywanego z zastosowaniem nowej linii technologicznej.

Recycling tekstyliów
65 mln kg
przetworzonych tekstyliów rocznie
Eksport
30 krajów
do których trafiają nasze produkty
Sprzedaż
120 sklepów
typu second-hand
Ponad
40 mln zł
przekazanych na pomoc charytatywną
1992
Od tego wszystko się zaczęło

Zaczęło się od jednego busa, którym w latach 90 – tych założyciel Wtórpolu przywoził używaną odzież z Niemiec do Polski.
Dziś firma jest jedną z największych na świecie w branży przetwarzania tekstyliów i daje zatrudnienie ponad 1000 osobom.

1995
Produkcja czyściwa fabrycznego

Najbardziej zużyte, nie nadające się do noszenia ubrania przetwarzamy na czyściwo przemysłowe – produkt niezbędny w przemyśle. Czyściwo trafia do polskich fabryk, oraz jest eksportowane. 100% recykling pozyskiwanych tekstyliów ma niebagatelne znaczenie dla środowiska naturalnego.

1998
Rozpoczynamy eksport do krajów Afryki

Obecnie eksportujemy odzież do 20 państw afrykańskich. Do historii firmy przeszła niespodziewana wizyta w siedzibie firmy w Skarżysku - Kamiennej bizseswoman z Malawi, która w środku zimy pojawiła się w klapkach i w letnim ubraniu, oraz dużą sumą pieniędzy, by zaoferować współpracę, która z sukcesem trwa do dnia dzisiejszego. Wysyłając odzież do Afryki wielokrotnie przesyłaliśmy zebrane w Polsce dary dla ośrodków misyjnych i sierocińców, między innymi w Kamerunie i Burkina Faso.

2003
Rozpoczynamy zbiórkę odzieży

Na terenie całej Polski coraz liczniej pojawiają się kontenery, do których ludzie mogą wrzucać niepotrzebne ubrania. Dzięki temu na wysypiska śmieci co roku nie trafiają miliony kilogramów tekstyliów.

2006
Pierwszy sklep z odzieżą używaną

Odzież najlepszej jakości trafia do pierwszego sklepu „second hand”. Obecnie firma Wtórpol posiada dużą, wciąż rozwijającą się sieć sklepów, działających pod wspólną marką. Dzięki temu Polacy mogą tanio kupować markowe ubrania

2012
Powstaje fundacja Eco Textil Od Was dla Was

Sztandarowy i unikatowy w skali kraju program ‘Rower dla Niepełnosprawnego”. Ponad
4600 specjalnych rowerów trójkołowych o wartości ponad 10 mln złotych Dzięki rowerom trójkołowym pomagamy w rozwoju samodzielności osobom z dysfunkcjami ruchowymi.

2016
Otwarcie zmodernizowanej hali produkcyjnej

Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przetwarzamy 300 ton tekstyliów w czasie ośmiogodzinnej zmiany. 120 asortymentów ponad 1000 osobowy zespół Przyjmując, że na kilogram przypada pięć sztuk odzieży, w ciągu jednej zmiany sortujemy półtora miliona sztuk ubrań!

2017
Produkcja Paliwa Alternatywnego

Uruchomienie nowej linii technologicznej przystosowanej do produkcji wysoko kalorycznego, bezpiecznego dla środowiska paliwa.

2018
Wtórpol w liczbach

65 mln przetworzonych tekstyliów rocznie
nasze produkty trafiają do 30 krajów Afryki Europy i Azji

120 sklepów typu „secondo – hand”
ponad 40 mln zł przekazanych na pomoc charytatywną
100% zagospodarowanego surowca


Potrzebujesz pomocy?
Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
pn - pt, w godz. 5:45 - 14:00
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję