Jakie działania podejmujemy?

Akcja "Zrób porządek w szafie"

Zbiórki niepotrzebnej odzieży w szkołach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na istotę drugiego obiegu odzieży oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców. Dodatkowy wymiar akcji to pomoc potrzebującym w postaci przekazania sprzętu rehabilitacyjnego.

Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehablitacyjnego

Fundacja Eco Textil prowadzi internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz sieć 225 punktów stacjonarnych, w których można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt. Do dyspozycji osób z niepełnosprawnościami są rowery trójkołowe, łóżka rehabilitacyjne, balkoniki, kule i wózki.

Przekazujemy sprzęt rehabilitacyjny osobom potrzebującym

Rower dla niepełnosprawnego to sztandarowy projekt fundacji. Ponad 6000 rowerów trójkołowych przekazanych dla osób z niepełnosprawnościami, szkół specjalnych oraz fundacji i stowarzyszeń które na co dzień pomagają w rehabilitacji i rekreacji na świeżym powietrzu.

Od Was dla Was- oddając niepotrzebną odzież pomagasz potrzebującym
Przekazaliśmy sprzęt o wartości 15 mln zł
230 wypożyczalni sprzętu rehabiltacyjnego
3300 rodzin które skorzystało z oferty wypożyczalni internetowej

Jak mogę wesprzeć Fundację?

  • Oddaj niepotrzebną odzież do kontenera

    Posprzątaj szafę i wesprzyj nas! Niepotrzebne ubrania otrzymają drugie życie, a osoby potrzebujące sprzęt rehabilitacyjny.

  • Przekaż 1,5% podatku

    Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS Fundacji 000041083. Ciebie to nic nie kosztuje, a my możemy wspierać lokalne inicjatywy.

  • Wpłać dowolną kwotę

    Przelej na konto Fundacji dowolną kwotę, aby wspierać potrzebujących.

W jaki sposób, oddając odzież, pomagam potrzebującym?

Zbieramy używaną odzież, zabawki i tekstylia do kontenerów oznaczonych znakiem fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża. Ubrania, których jedni chcą się pozbyć, służą komuś, kto ponownie je założy. A zyski z działalności dzielimy z potrzebującymi. Bądź z nami. Bo razem możemy więcej.

Dowiedz się więcej w witrynie Fundacji

Poznaj bliżej naszą działalność i zobacz jaką moc mają niepotrzebne ubrania.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.