ABC Obiegu wtórnego w modzie

Akcja społeczna

Naszą misją jest, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, jakie korzyści dla społeczeństwa i środowiska płyną z obiegu zamkniętego odzieży. Budowa gospodarki opartej na obiegu zamkniętym jest możliwa tylko pod warunkiem współdziałania konsumentów, prawodawców oraz biznesu. Przemysł mody, to branża skierowana głównie do indywidualnego konsumenta, czyli do każdego z nas. Dlatego to właśnie nasze jednostkowe wybory mają na nią ogromny wpływ. We Wtórpolu uważamy, że obowiązek edukacji społeczeństwa w tym zakresie spoczywa nie tylko na rządzących i ustawodawcach, ale także na beneficjentach gospodarki cyrkularnej, czyli na branży odzieżowej i sortowniczej.

To właśnie dlatego, traktując środowisko naturalne jako nasze wspólne dobro, a wprowadzenie gospodarki cyrkularnej jako naszą wspólną odpowiedzialność, staramy się stale poszerzać ogólnodostępną bazę wiedzy tworzoną w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie. Prowadzimy szereg projektów informacyjnych i edukacyjnych pro bono: od akcji Zrób Porządek w Szafie dla dzieci i młodzieży szkolnej po akcje w środowisku akademickim, realizowane ze studentami kierunków powiązanych z modą.

Tym razem do naszej bazy wiedzy postanowiliśmy dołączyć kompleksowe źródło informacji, w postaci e-booka “ABC Obiegu wtórnego”, w którym zebraliśmy w formie ilustrowanego praktycznego glosariusza najistotniejsze pojęcia związane z obiegiem zamkniętym tekstyliów oraz pokrewnymi dziedzinami, takimi jak moda zrównoważona czy odpowiedzialne zakupy.

ABC Obiegu Wtórnego

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.