Zrób porządek w szafie – zbiórki odzieży w szkołach

Akcja społeczna

Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły oddają niepotrzebną odzież do specjalnego kontenera, ustawionego na terenie danej placówki. Po zakończonej zbiórce, Fundacja Eco Textil działająca przy Wtórpolu odbiera zebraną odzież, która trafia do sortowni, a następnie – w różnej formie zostaje wprowadzona do drugiego obiegu.

Dzięki zbiórkom odzieży w szkołach, dzieci i młodzież, mogą zadbać o środowisko w miejscu, w którym spędzają mnóstwo czasu, a jednocześnie przekazują cenne wartości swoim rówieśnikom.

W jaki sposób można przystąpić do programu? Należy wejść na stronę Fundacji Eco Textil i zgłosić się do projektu. Pracownicy fundacja prześlą odpowiednie dokumenty i zajmą się koordynowaniem całej akcji. Do zgłoszonej szkoły trafi kontener, do którego wszyscy chętni będą mogli wrzucać niepotrzebne tekstylia, ale również buty, pościel i zabawki. Po zakończonej akcji, zebrane rzeczy trafią do sortowni. Część środków uzyskanych z ich sprzedaży lub recyklingu wspomoże działania Fundacji Eco Textil. W zamian za zebraną odzież, fundacja przekaże sprzęt rehabilitacyjny do osób lub placówki wskazanej przez szkołę.

Przeczytaj więcej o akcji w aktualnościach

zrób porządek w szafie
Działalność społeczna
14 lutego 2023
Fundacja Eco Textil ponownie ze szkołami będzie porządkować szafy
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.