Medal „Zasłużony dla Eksportu RP” dla Wtórpolu
W czwartek 24 listopada w Auli Lubelskiej Akademii Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbył się Kongres Eksportu 2022 „Współczesne wyzwania eksportu a bezpieczeństwo Polski”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Eksporterzy Rzeczypospolitej Polskiej. W tym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji państwowych i samorządu województwa lubelskiego, środowisk naukowego i biznesowego, a także liczni przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego; ambasadorowie Arabii Saudyjskiej, Rwandy, Wenezueli, Palestyny i Nigerii. W trakcie kongresu dyskutowano między innymi na temat aktualnej sytuacji na świecie, oraz problemach i szansach stojących przed polskimi eksporterami, oraz przyznano wyróżnienia medal „Zasłużony dla Eksportu RP”
Medal „Zasłużony dla Eksportu RP”
W trakcie wydarzenia medal „Zasłużony dla Eksportu RP” przyznano firmie Wtórpol. Jej przedstawiciela, członka zarządu Sebastiana Skowrona odznaczeniem udekorowali Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński i doktor Ryszard Nowak, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Eksporterzy Rzeczypospolitej Polskiej.
– Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie i docenienie naszej działalności jako eksportera. Odzież używaną i czyściwo fabryczne od blisko 30 lat wysyłamy do 36 krajów na trzech kontynentach. Udało nam się zdobyć zaufanie klientów z wielu państw, utrzymujemy z nimi świetne relacje, to pozwala nam wciąż się rozwijać – mówi Sebastian Skowron.
Eksport ubrań do Afryki z sortowni Wtórpolu
Firma Wtórpol swoich afrykańskich kontahentów traktuje po partnersku. Wśród odbiorców z państw afrykańskich ma takich, z którymi współpracuje od ponad 20 lat, wciąż zdobywamy też nowych. Kontrahentów łączy jedno – mają jasno sprecyzowane wymagania. Ile i jakich ubrań potrzebują. I liczy się dla nich jakość. Wtórpol sprzedaje wiec odzież dobrej jakości do krajów afrykańskich na ściśle określone zamówienia, przestrzegając restrykcyjnych norm. Wszystko po to, aby odzież znalazła nabywców.
Staramy się też robić wiele, aby przeciwdziałać działaniu “szarej strefy”, m.in. firma współpracuje z najbardziej restrykcyjnym i regulowanym rynkiem, jakim jest rynek kenijski. Drugi obieg odzieży jest istotną gałęzią gospodarki w Kenii i jest kontrolowany przez odpowiednie instytucje. Rządy kolejnych krajów afrykańskich stawiają eksporterom bardzo restrykcyjne wymagania, odnoście rodzajów i jakości importowanej odzieży używanej.
Eksport jest ważną częścią działalności Wtórpolu. Tylko w 2021 roku drogą morską wysłała ona 1280 kontenerów z odzieżą. Mimo trudnej sytuacji światowych gospodarek, szacujemy że w 2022 roku wartość eksportu spółki będzie rekordowa w jej historii.