Upcycling na Open’er Festival
20 sylwetek kolekcji Jackob Buczynski X Wtórpol po pokazie w naszej sortowni zostało zaprezentowanych na Fashion Stage tegorocznej edycji Open’er Festiwal. Motywem przewodnim strefy był upcycling, więc stroje stworzone przez projektanta z materiałów pochodzących właśnie z sortowni Wtórpolu wprost idealnie pasowały do całej idei. A my jesteśmy bardzo dumni z tego, że tak wiele osób mogło zobaczyć wspaniały efekt wielomiesięcznej pracy i przekonać się, że dawanie drugiego życia odzieży nie musi być wcale takie trudne!
Drugie życie ubrań z polskiej sortowni w strefie FASHION
Kolekcja Jackob Buczynski X Wtórpol była codziennie prezentowana na scenie Fashion Open’er Festival. Pokazowi towarzyszyło wyświetlanie filmu prezentującego sylwetki, zrealizowanego w sortowni Wtórpolu, Za każdym razem pokaz kolekcji cieszył się ogromnym powodzeniem i gromadził wielu widzów, a finałowi – kiedy Jackob wychodził na scenę w towarzystwie modelek i modeli – towarzyszyły głośne brawa.
Bardzo nas to cieszy, ponieważ świadczy o tym, że – jako społeczeństwo – jesteśmy coraz bardziej świadomi naszych modowych wyborów oraz otwarci na nowe i oryginalne stroje stworzone w ramach upcycling.
Kolekcję Buczynski X Wtórpol można było podziwiać również w showroomie projektanta znajdującym się w strefie Fashion. Oprócz sylwetek, w butiku znalazło się oczywiście miejsce na flagowe produkty Jackoba, czyli słynne kurtki z frędzlami noszone przez największe polskie (i nie tylko!) gwiazdy.
Przez cały czas trwania festiwalu showroom Buczynskiego odwiedziły setki osób – były okazje do rozmów na temat dawania drugiego życia odzieży, tego dlaczego ponowne wykorzystanie materiałów jest tak ważne oraz okazje do… zakupów :-) Później pośród tłumu festiwalowiczów było już coraz więcej osób noszących barwne, charakterystyczne stroje stworzone przez Jackoba.
Upcyclingowe warsztaty
Oprócz pokazu, na uczestników festiwalu czekały też inne atrakcje. Pierwszego dnia imprezy, festiwalowicze odwiedzający showroom Jackoba tworzyli ze skrawków materiałów napis FASHION STAGE. Efektem tej pracy był ogromny baner, który został zawieszony w strefie. Drugiego dnia chętne osoby wspólnie wykonały łapacze snów, które również stały się elementami wystroju strefy.
Warto dodać, że zarówno elementy, które zostały wykorzystane podczas warsztatów, jak i materiały, z których powstały ubrania dostępne w showroomie projektanta, pochodzą z naszej sortowni.
Podkreślamy to jeszcze raz – jesteśmy bardzo dumni z tego, że ubrania, które ktoś uznał za niepotrzebne zyskały drugie życie i zostały zaprezentowane na scenie jednego z najpopularniejszych polskich festiwali. Zobaczyły je tysiące osób, a wieść o szczytnym celu zero waste poniosła się znowu szerokim echem!