Wypożyczalnia internetowa Eco Textil - 2000 rodzin skorzystało z pomocy! - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Wypożyczalnia internetowa Eco Textil – 2000 rodzin skorzystało z pomocy!

Trwała niepełnosprawność ruchowa czy rekonwalescencja po urazach często wiąże się z potrzebą używania specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji. Niekiedy jednak dostęp do takiego sprzętu lub jego zakup jest utrudniony, co przekłada się na wydłużony proces powrotu do zdrowia. To właśnie z myślą o osobach z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinach Fundacja Eco Textil działająca przy firmie Wtórpol stworzyła bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego ! Do tej pory pomogliśmy prawie 2000 potrzebujących – to realne działania, które przyczyniły się do poprawy ich codzienności. W tym roku wypożyczalnia obchodzi drugą rocznicę powstania. Jej stworzenie nie byłoby możliwe gdyby niepotrzebne ubrania nie trafiały po pojemników oznakowanych logo Eco Textil lub PCK.

Realna pomoc od fundacji

Scenariusze tworzone przez życie są różne — i nie zawsze mamy na nie taki wpływ, jaki chcielibyśmy mieć. Są oczywiście sytuacje, w których chory ma zapewnioną najlepszą możliwą opiekę, ale niestety – wciąż jeszcze należą one do rzadkości. Dodatkowym czynnikiem powodującym konieczność poszukiwania specjalistycznego sprzętu na własną rękę była pandemia. Podczas zamknięcia licznych placówek medycznych lub utrudnionym dostępie do szpitali, wiele rodzin musiał przenieść opiekę w domowe zacisze – i tutaj fundacyjny sprzęt często okazywał się niezbędny.

Do naszej fundacji zgłaszają się przede wszystkim osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup czy wypożyczenie kosztownego sprzętu, dla których brak środków stanowi barierę przed powrotem do zdrowia. Każdy powinien mieć możliwość godnej rekonwalescencji, dlatego właśnie uruchomiliśmy naszą wypożyczalnię. Teraz dostępność sprzętu nie jest trudnością – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Fundacja jest wsparciem dla nas w trudnej sytuacji. Kiedy zaczynają się poważne problemy zdrowotne, to zaczynają się też inne problemy, rozterki finansowe. Dzięki bezpłatnej wypożyczalni, mamy super nowoczesne łóżko rehabilitacyjne i lepiej funkcjonujemy. Bardzo dziękuję! POLECAM! – takimi słowami opisuje działalność wypożyczalni pani Joanna.

Ponad milion złotych oszczędności dla osób potrzebujących!

Warte podkreślenia jest również to, że możliwość wypożyczenia bezpłatnego sprzętu jest ogromnym odciążeniem dla wielu domowych budżetów. Tylko przez  ostatni rok w ciągłym wypożyczeniu było 500 łóżek, a średni koszt wypożyczenia takiego łóżka w punkcie komercyjnym to 120 zł/msc. W skali miesiąca mamy więc oszczędność rzędu  60.000 zł, a w skali roku nawet 720.000 złotych, nie wspominając o opłatach dodatkowych czyli kaucji, opłatach za materace, czy pokryciu kosztów ewentualnych zniszczeń.

Przez dwa lata działania wypożyczalni w budżetach rodzin osób potrzebujących zostało więc ponad milion złotych, jeśli weźmiemy pod uwagę, że oprócz łóżek, wypożyczane były również setki rowerów, wózków, kul i chodzików.

Sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczyć poprzez formularz dostępny na stronie www.ecotextil.pl (zakładka wypożyczalnia). W ofercie znajdują się łóżka rehabilitacyjne, wózki, balkoniki, kule oraz rowery trójkołowe.

 

Dziękujemy za każdy sweter, koszulkę, kurtkę  czy parę spodni oddaną do kontenera na niepotrzebne ubrania. To dzięki nim możemy pomagać na taka skalę!

 

Wcześniejsze wpisy

wtorpol
15 października 2021
Wydarzenia

Wtórpol wspiera walkę z rakiem piersi

wtorpol
14 października 2021
Wydarzenia

Kolejna wspólna akcja Auchan i Wtórpol „Wymień stary plecak na nowy”

tekstylowo sieradz
11 października 2021
sklepy

22 października otwarcie sklepu Tekstylowo w Lubartowie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję