2018. To był pracowity, ale owocny rok Fundacji Eco Textil - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

2018. To był pracowity, ale owocny rok Fundacji Eco Textil

Za nami kolejny rok pracy. Pora na krótkie podsumowanie.

Zakończyliśmy go liczbą ponad 5500 przekazanych rowerów rehabilitacyjnych. Trafiły do osób prywatnych i instytucji w całej Polsce.

W 2018 roku otworzyliśmy 80 bezpłatnych wypożyczalni rowerów trójkołowych – w kraju łącznie działa jest ich już 85. Istnieją we wszystkich województwach. Dziękujemy wielu wspaniałym ludziom i instytucjom – gminom, stowarzyszeniom, ośrodkom specjalnym, bez wsparcia których nie byłoby to możliwe. To nasz wspólny sukces.

Rowery były wypożyczane ponad 500 razy, a to dane z zaledwie połowy wypożyczalni!

Tyle statystyki. Nie sposób wyliczyć, ile w tym roku spotkaliśmy wspaniałych ludzi – pomagających nam w pracy i korzystających z rowerów. Wszystkich wyrazów sympatii, poparcia, podziękowań. To daje nam mnóstwo dobrej energii na kolejny rok.

Plany mamy ambitne – naszym celem jest stworzenie wypożyczalni w każdym powiecie w Polsce. Do tego potrzebujemy jednak Was.

Trzy koła – okno na świat -Nasze rowery wielu osobom zmieniają życie na lepsze. Pierwsza wypożyczalnia powstała w Kaliszu. Po rower zgłosił się mężczyzna, który wiele lat temu doznał udaru. Przez długi czas nie mógł myśleć o jeździe na rowerze. Okazało się, ze na trójkołowcu świetnie sobie radzi. Justyna ze Skarżyska, dziewczynka z Zespołem Downa dzięki naszemu rowerowi zaczęła z całą rodziną jeździć na wycieczko po okolicy. Starsza pani z Chlewisk odzyskała samodzielność – miała problemy z chodzenie, a na rowerze może sama pojechać do sklepu czy znajomych. Podobnych historii mogłabym opowiedzieć znacznie więcej – mówi Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

Szukamy partnerów do prowadzenia bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych !!!

Szukamy Fundacji, organizacji pozarządowych, szkół specjalnych, jednostek samorządowych w miastach powiatowych, które dysponują odrobiną miejsca, czasu oraz chęci do prowadzenia wypożyczeń rowerów. Wypożyczalnia jest całkowicie bezpłatna, zarówno wypożyczający jak i Partnerzy Fundacji ( jednostki koordynujące działania organizacyjne) nie ponoszą żadnych kosztów związanych z korzystaniem z rowerów, które my dostarczamy i serwisujemy.

Doświadczenie wskazuje, że prowadzenie wypożyczalni nie jest trudne. Przez cały rok nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku kradzieży czy celowego uszkodzenia roweru, ani innych problemów w funkcjonowaniu 85 punktów wypożyczeń.

Zapraszamy do współpracy!

 

Wcześniejsze wpisy

4 lutego 2019
Media

Magazyn Forbes pisze o nas!

21 grudnia 2018

Spotkanie świąteczne

13 grudnia 2018

Z pomocą dla psów ze schroniska

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję