Pierwszy Wtórpol Triathlon Świętokrzyski – zmagania Iron Manów - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Pierwszy Wtórpol Triathlon Świętokrzyski – zmagania Iron Manów

Firma Wtórpol od wielu lat wspiera ważne imprezy sportowe – promujemy zdrowy styl życia i rywalizację fair play. W tym roku w Skarżysku – Kamiennej odbyły się pierwsze zawody triathlonowe, których mieliśmy przyjemność być strategicznym sponsorem. Wsparliśmy inicjatywę trójki pasjonatów – Karola Mochockiego, Gerarda Magdziarza i Tomasza Wąsowskiego.
Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wystartowało blisko 300 zawodników z całej Polski, oraz Czech i Austrii. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – olimpijski (1,5 kilometra pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu) oraz sprinterski, o połowę krótszy w każdej z konkurencji.

 

Pływanie oraz bieg odbywały się w zalewie Rejów oraz wokół zbiornika, trasa rowerowa przebiegała na terenie gmin Skarżysko – Kamienna i Suchedniów. Iron Mani (bo tak mówi się o triathlonistach) i „kobiety z żelaza”, których również nie zabrakło wśród uczestników, morderczy wyścig rozpoczęli i zakończyli w deszczu.
Słońce zaświeciło za to podczas dekoracji zwycięzców. Na dystansie olimpijskim zwyciężył aktualny Mistrz Polski, Mikołaj Luft z Warszawy. O naszych zawodach mówił dziennikarzom – To miejsce naprawdę ma przyszłość, jeśli chodzi o zawody triathlonowe. Organizację triathlonu chwalili wszyscy, co cieszy nas szczególnie. Podobnie jak to, że wśród startujących było wielu takich, którzy w Skarżysku rozpoczęli swoją przygodę z tą trudną dyscypliną. Warto dodać, że wystartowała także dwójka współorganizatorów imprezy – Karola Mochockiego i Gerarda Magdziarza na mecie witano owacyjnie. Kolejny powód do satysfakcji to fakt, iż niemal wszystkim zawodnikom udało się ukończyć wyścig, obyło się bez kontuzji i wypadków. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody finansowe, wszyscy triathloniści – atrakcyjne pakiety startowe. Po zakończeniu zawodów na terenie ośrodka wypoczynkowego Rejów odbył się festyn.
Oto wyniki triathlonu: dystans olimpijski, mężczyźni, kat. open: 1. Mikołaj Luft (Warszawa) – czas 1.59,16, 2. Dariusz Kowalski (Poznań) – 1.59,33, 3. Przemysław Szymanowski (Końskie) – 2.01,18. Kobiety, kat. open: 1. Katarzyna Czerwińska (Warszawa) – 2.18,34, 2. Agata Sobielga (Poznań) – 2.22,15, 3. Justyna Tarnowska (Wiązowna) – 2.26,43.
Dystans sprinterski, mężczyźni, kat. open: 1. Tomasz Marcinek (Katowice) – 59,34, 2. Konrad Zdun (Kalisz) – 59,57, 3. Jacek Jankowski (Poznań) – 1.06,58. Kobiety, kat. open: 1. Maria Pytel (Starachowice) – 1.08,47, 2. Alicja Ulatowska (Pawłowice) – 1.09,23, 3. Wiktoria Zawolik (Akwedukt Kielce) – 1.14,24.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za doping licznym kibicom, wszystkich już zapraszamy na XVI Półmaraton Rejów, który odbędzie się w Skarżysku – Kamiennej 20 sierpnia. W jego trakcie rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski Par Małżeńskich.

Wcześniejsze wpisy

10 kwietnia 2017
Pozostałe imprezy

40 koncert charytatywny „Daj Szansę”

19 grudnia 2016
Wydarzenia

Wigilijne spotkanie z pracownikami

25 października 2016
Wydarzenia

Wtórpol „Diamentem Świętokrzyskim”

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję