Polski Czerwony Krzyż

Akcja partnerska

Za każdy kilogram rzeczy, które trafiają do pojemników na odzież używaną oznaczonych symbolem Fundacji Eco Textil lub PCK, Polski Czerwony Krzyż będący partnerem społecznym Wtórpolu, otrzymuje środki finansowe, które przeznacza na swoje działania statutowe – m.in. poprawę jakości życia najuboższych rodzin.

Polski Czerwony Krzyż wspiera Wtórpol w pozyskiwaniu niepotrzebnych ubrań, prowadząc zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników, rozmieszczonych na terenie całego kraju. Środki pozyskane ze sprzedaży zebranej odzieży, pościeli, czy zabawek, PCK przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Co ważne, dochody ze sprzedaży tekstyliów w danym województwie zostaną przeznaczone na lokalną działalność PCK. Zostawiający ubrania w pojemnikach, pomagają więc potrzebującym w swojej okolicy.

 

Wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem realizujemy wiele projektów edukacyjnych, ekologicznych i charytatywnych – wypożyczalnie stacjonarne specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, przekazywanie rowerów trójkołowych dla osób potrzebujących – to tylko niektóre z nich.

 

Jednym z najbardziej spektakularnych projektów była organizacja pierwszego w historii Tour de Pologne przejazdu osób z niepełnosprawnościami na rowerach trójkołowych. Podczas 76. edycji największej kolarskiej imprezy w Polsce, podopieczni działającej przy Wtórpolu Fundacji Eco Textil przejechali odcinek specjalny na kilka godzin przed finałowym wjazdem kolarzy.

Organizacja przejazdu miała na celu pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Wydarzenie było także formą podziękowania osobom, które oddają niepotrzebne ubrania i tekstylia do specjalnie oznaczonych pojemników.

O wyjątkowym wydarzeniu informowało wiele mediów lokalnych i ogólnopolskich, a także przedstawiciele władz samorządowych za pośrednictwem swoich kanałów w social mediach. Publikacje ukazywały się jeszcze przed przejazdem, ale prawdziwa kulminacja nastąpiła już po evencie. Łącznie ukazało się prawie 50 materiałów online, w prasie i telewizji.

Zobaczcie, jak wyglądał ten szczególny dzień! Mamy nadzieję, że podczas oglądania tego filmu na Waszych twarzach pojawi się taki sam uśmiech, jaki zagościł na buziach naszych wspaniałych cyklistów.

Zobacz film

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.