• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

#pomagamyszpitalom – podsumowanie akcji

W Polsce trwa walka z epidemią wirusa SARS-Cov-2. Niestety, z wielu źródeł docierają informacje o rosnącej liczbie osób zakażonych, braku środków ochronnych dla personelu medycznego oraz odpowiedniego sprzętu dla pacjentów. Działająca przy firmie Wtórpol Fundacja Eco Textil, prowadząca na co dzień bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego , postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi i pomóc świętokrzyskim szpitalom.

Fundacja Eco Textil łącznie przekazała świętokrzyskim szpitalom 90 łóżek rehabilitacyjnych oraz 35 komfortowych wózków. W czwartek 9 kwietnia transport ze sprzętem trafił do Szpitala Zespolonego w Kielcach, wcześniej transporty dotarły również do placówek w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej i Busku- Zdroju.

Łóżka są w pełni sterowane elektryczne, każdy model wyposażony jest w dwa materace piankowy i przeciwodleżynowy.  Łączna wartość to blisko  400 tys. zł. Poza ułatwieniem codzienności samych pacjentów, dostęp do specjalistycznego sprzętu jest ogromnym wsparciem dla personelu medycznego.

Jestem bardzo wdzięczny za tę pomoc. Wózki, a szczególnie wielofunkcyjne łóżka i materace bardzo się nam przydadzą, szczególnie w leczeniu pacjentów w ciężkim stanie. Pomoc rzeczowa w tym czasie jest dla nas nieoceniona. Obecnie nawet mając pieniądze, na realizację zamówień czeka się kilka tygodni. A my dostaliśmy potrzebny sprzęt od razu. Dziękuję Fundacji Eco Textil i panu Leszkowi Wojteczkowi, prezesowi Wtórpolu w imieniu pacjentów i całej załogi – mówił Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala.

W imieniu całej załogi i pacjentów serdecznie dziękuję Fundacji Eco Textil za ten podarunek. Dzięki otrzymanemu sprzętowi będziemy jeszcze sprawniej funkcjonować – mówił Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala w Kielcach.

Personel szpitali podkreśla, że pomoc z Fundacji i firmy Wtórpol dotarła bardzo szybko, w chwili obecnej  na zamówiony sprzęt czeka się nawet kilka tygodni.  Wspomniany sprzęt został przekazy placówkom na stałe, zatem jak tylko sytuacja się uspokoi z przekazanych łóżek i wózków będą korzystać inni pacjenci.

Łóżka, wózki, balkoniki kule i rowery trójkołowe na co dzień Fundacja bezpłatnie udostępnia w cieszącej się ogromna popularnością  internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

W obecnej sytuacji takie rozwiązanie uznaliśmy za najwłaściwsze i najbardziej pomocne. Chorych stale przybywa, a szpitale dysponują tylko określoną liczbą miejsc –dodaje Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Warto przypomnieć, że przekazany sprzęt został zakupiony ze środków pochodzących z recyklingu niepotrzebnej odzieży, oddawanej do specjalnych pojemników z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Wcześniejsze wpisy

1 kwietnia 2020

30 łóżek do szpitala w Starachowicach

2 marca 2020

500 wypożyczonych sprzętów!

29 stycznia 2020
Wydarzenia

Pięć lat współpracy przy „Projekcie Tekstylia”

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję