• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
29 stycznia 2020

Pięć lat współpracy przy „Projekcie Tekstylia”

Mija pięć lat od rozpoczęcia realizacji „Projektu Tekstylia” – wspólnego przedsięwzięcia spółki Wtórpol i Polskiego Czerwonego Krzyża.

„Serdecznie dziękuję za wszelkie okazane nam dowody wsparcia, jak również za bardzo dobrą współpracę przy realizacji „Projektu Tekstylia”. Mam nadzieję, że wspólne doświadczenia przy realizacji tego projektu pozwolą na jeszcze większy jego rozwój. Dzięki współpracy przy zakładaniu i prowadzeniu wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego wiele osób uzyska wymierną pomoc ze strony naszego stowarzyszenia. To również jest efektem prawidłowej współpracy przy „Projekcie Tekstylia PCK”  – czytamy w piśmie, skierowanym przez Stanisława Kracika, prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża do  spółki Wtórpol. 

 

 

Projekt rzeczywiście przynosi znakomite efekty. W jego ramach PCK zbiera w całej Polsce niepotrzebną odzież. Tę, której nie spożytkuje, odkupuje i poddaje recyklingowi Wtórpol. Polski Czerwony Krzyż zyskuje dzięki temu pieniądze na pomoc potrzebującym i cele statutowe, Wtórpol otrzymuje surowiec.

Równie ważny jest fakt, jaką korzyść ta współpraca przynosi przyrodzie. Ogromne ilości tekstyliów nie trafiają na wysypiska śmieci, ale są przetwarzane i w różnej formie wracają na rynek, ponownie służąc ludziom. W ten sposób PCK i Wtórpol wspólnie przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych.

„Projekt Tekstylia” nie jest zresztą jedynym wspólnym przedsięwzięciem stowarzyszenia i spółki. Działając razem doprowadziły do powstania ponad 200 bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego na terenie całej Polski. W 2019 roku we współpracy PCK i Wtórpolu zorganizowane zostały piknik Wyścig po Zdrowie, oraz przejazd niepełnosprawnych sportowców na rowerach rehabilitacyjnych w ramach Tour de Pologne.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 13 stycznia 2020

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

  28 finał wielkiego grania w pomaganie już za nami. Choć to dopiero szacunkowe wyniki, wiemy że padł kolejny rekord, 115 mln zł zebranych podczas kwesty ulicznej, licytacji oraz wpłat indywidualnych. Tegoroczne hasło to"Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nowoczesny sprzęt medyczny trafi na szpitalne oddziały dziecięce, specjalizujące się w szczegółowej diagnostyce oraz kompleksowo zajmujące się leczeniem najciężej chorych dzieci. Jak co roku swoją cegiełkę do "fundacyjnej puszki WOŚP " dodała działająca przy firmie Wtórpol Fundacja Eco Textil.

 • 19 grudnia 2019
  Wydarzenia

  Świąteczne życzenia

  Przedświąteczne spotkania zarządu firmy z wszystkimi pracownikami to już wieloletnia tradycja. To również doskonała okazja na wspólne życzenia, dzielenie opłatkiem czy śpiewanie kolęd oraz życzenia imieninowe dla pani Ewy Wojteczek. W tym roku miało wigilia pracownicza miała wyjątkową, wielonarodową oprawę.

 • 18 grudnia 2019

  Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

  Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi wraz z naszym partnerem Polskim Czerwonym Krzyżem uruchomiliśmy dwusetną bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję