Pięć lat współpracy przy „Projekcie Tekstylia” - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Pięć lat współpracy przy „Projekcie Tekstylia”

Mija pięć lat od rozpoczęcia realizacji „Projektu Tekstylia” – wspólnego przedsięwzięcia spółki Wtórpol i Polskiego Czerwonego Krzyża.

„Serdecznie dziękuję za wszelkie okazane nam dowody wsparcia, jak również za bardzo dobrą współpracę przy realizacji „Projektu Tekstylia”. Mam nadzieję, że wspólne doświadczenia przy realizacji tego projektu pozwolą na jeszcze większy jego rozwój. Dzięki współpracy przy zakładaniu i prowadzeniu wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego wiele osób uzyska wymierną pomoc ze strony naszego stowarzyszenia. To również jest efektem prawidłowej współpracy przy „Projekcie Tekstylia PCK”  – czytamy w piśmie, skierowanym przez Stanisława Kracika, prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża do  spółki Wtórpol. 

 

 

Projekt rzeczywiście przynosi znakomite efekty. W jego ramach PCK zbiera w całej Polsce niepotrzebną odzież. Tę, której nie spożytkuje, odkupuje i poddaje recyklingowi Wtórpol. Polski Czerwony Krzyż zyskuje dzięki temu pieniądze na pomoc potrzebującym i cele statutowe, Wtórpol otrzymuje surowiec.

Równie ważny jest fakt, jaką korzyść ta współpraca przynosi przyrodzie. Ogromne ilości tekstyliów nie trafiają na wysypiska śmieci, ale są przetwarzane i w różnej formie wracają na rynek, ponownie służąc ludziom. W ten sposób PCK i Wtórpol wspólnie przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych.

„Projekt Tekstylia” nie jest zresztą jedynym wspólnym przedsięwzięciem stowarzyszenia i spółki. Działając razem doprowadziły do powstania ponad 200 bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego na terenie całej Polski. W 2019 roku we współpracy PCK i Wtórpolu zorganizowane zostały piknik Wyścig po Zdrowie, oraz przejazd niepełnosprawnych sportowców na rowerach rehabilitacyjnych w ramach Tour de Pologne.

 

Wcześniejsze wpisy

13 stycznia 2020
Wydarzenia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

19 grudnia 2019
Wydarzenia

Świąteczne życzenia

18 grudnia 2019

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję