• Diament Świętokrzyski
20 sierpnia 2017
Półmaraton Rejów

Wtórpol Półmaraton Rejów po raz XVII

W Skarżysku – Kamiennej odbyła się już siedemnasta edycja biegu, który cieszy się uznaniem sportowców – zarówno zawodowych jak i amatorów z całej Polski, a nawet zagranicy. W tym roku po raz pierwszy w historii półmaratonu impreza odbywała się w deszczu. Nie zniechęciło to biegaczy, których na starcie stanęło blisko pół tysiąca!

Po raz drugi z rzędu zwyciężył Kenijczyk Abel Kibet Rop, który 21 – kilometrową, niełatwą trasę pokonał w czasie 1.05,30 h. Henryk Szost, olimpijczyk oraz rekordzista Polski w maratonie był drugi. – Woda na asfalcie trochę przeszkadzała, ale jestem zadowolony z wyniku, bo stawka była mocno obsadzona – mówił po biegu. W tym roku po raz pierwszy półmaratonowi towarzyszył bieg na dystansie 10 kilometrów. Zwyciężył w nim Adam Nowicki z Gostynia, który na mecie pojawił się po pół godzinie i 30 sekundach. – Uwielbiam biegać w taką pogodę. Cieszę się, że wygrałem w Skarżysku, trasa była trudna – skomentował swoją wygraną. Tradycyjnie w Skarżysku rozegrano Mistrzostwa Polski Małżeństw w Półmaratonie. Pierwsze miejsce zajęli
Rafał i Lidia Czarneccy z Bliżyna. Jak co roku gośćmi specjalnymi Wtórpol Półmaratonu Rejów były gwiazdy sportu. Tym razem zarówno uczestnicy jak i kibice mogli spotkać się i porozmawiać ze sławami polskiej lekkiej atletyki, olimpijczykami Sebastianem Chmarą, Jackiem Wszołą oraz Szymonem Ziółkowskim.
Sponsorem tytularnym imprezy była firma Wtórpol, wspierająca Półmaraton Rejów od jego pierwszej edycji.

Wcześniejsze wpisy

• 2 lipca 2017
    Triathlon

Pierwszy Wtórpol Triathlon Świętokrzyski – zmagania Iron Manów

Firma Wtórpol od wielu lat wspiera ważne imprezy sportowe – promujemy zdrowy styl życia i rywalizację fair play. W tym roku w Skarżysku – Kamiennej odbyły się pierwsze zawody triathlonowe, których mieliśmy przyjemność być strategicznym sponsorem. Wsparliśmy inicjatywę trójki pasjonatów – Karola Mochockiego, Gerarda Magdziarza i Tomasza Wąsowskiego.
    Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wystartowało blisko 300 zawodników z całej Polski, oraz Czech i Austrii. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – olimpijski (1,5 kilometra pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu) oraz sprinterski, o połowę krótszy w każdej z konkurencji.