Wtórpol wspiera walkę z rakiem piersi - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Wtórpol wspiera walkę z rakiem piersi

wtorpol

Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na tematy prozdrowotne i szukamy informacji o tym, w jaki sposób poprawić jakość swojego życia. Organizowane są różnego rodzaju akcje, kampanie, nawołujące do zmiany nawyków związanych z żywieniem, aktywnością fizyczną i profilaktyką wielu chorób. Taką właśnie rolę pełni też tak zwany Różowy Październik, czyli miesiąc walki z rakiem piersi, ustanowiony już w 1985 roku. Dodatkowo, w połowie tego miesiąca, a dokładniej 15 października, obchodzimy również Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. To czas, w którym szczególnie mówi się o istotności badań profilaktycznych oraz promuje się rzetelną wiedzę na temat nowotworów. 

 

Wtórpol i Dotykam=Wygrywam

Mając na uwadze dbanie o zdrowie piersi, już od 10 lat marka Panache we współpracy z międzynarodową ekspertką brafittingu Izabelą Sakutovą organizuje kampanię Dotykam=Wygrywam. Celem akcji jest promocja zdrowia piersi poprzez regularne ich samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza.

W tym roku firma Wtórpol została zaproszona do jubileuszowej edycji tego wydarzenia, jako partner główny. Szczególnie aktywnie włączymy się w reCYCling, czyli zbiórkę używanych biustonoszy. Dzięki naszym działaniom, zebrana bielizna otrzyma drugie życie, a uzyskane środki z jej recyklingu wesprą walkę z rakiem piersi.

 

Wtórpol, jako główny partner akcji, towarzyszy całemu procesowi od początku do końca: firma odbierze biustonosze ze sklepów, dokona ich oceny, a następnie te w najlepszym stanie trafią do sklepów z odzieżą używaną TekStylowo, a te gorszej jakości zostaną przerobione na paliwo alternatywne – bardziej ekologiczny zamiennik paliw tradycyjnych.

Zebrane z reCYClingu fundusze wspomogą działania charytatywne stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, a także fundację Wsparcie na Starcie.

Women power – pomóż innym

W inicjatywę Dotykam=Wygrywam może włączyć się każdy. Zasady są proste: wystarczy oddać do punktów biorących udział w akcji niepotrzebne biustonosze. Pamiętajmy jednak, że taki stanik musi spełniać jeden warunek, aby można go było zreCYClingować: nie może mieć odciętych ramiączek, zapięć lub innych elementów. Niestety, taki stan odbiera mu szansę na ponowne wykorzystanie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dlaczego ten temat jest tak istotny? Decydujące znaczenie w dalszym leczeniu ma wczesne wykrycie choroby, dlatego uświadamianie i edukacja w zakresie profilaktyki zdrowotnej są tak ważne. Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Według badań przeprowadzonych przez Global Cancer Observatory, w 2020 roku choroba ta stanowiła 24% spośród wszystkich nowych zdiagnozowanych przypadków zachorowań na raka wśród kobiet.

W pierwszym stadium rak piersi przebiega bezobjawowo. Istotna jest tutaj profilaktyka – w początkowym okresie do rozpoznania dochodzi najczęściej “przypadkowo”, właśnie podczas samobadania. Dlatego tak ważne jest wyrobienie nawyku regularnego sprawdzania swojego biustu pod kątem pojawienia się ewentualnych niepokojących zmian. Warto dodać też, że usg piersi powinno być wykonywane minimum raz w roku, a kobiety po 50. roku życia powinny wykonywać dodatkowo badanie mammograficzne raz na dwa lata.

Women power – pomóż innym

W inicjatywę Dotykam=Wygrywam może włączyć się każdy. Wiele znanych, polskich kobiet zaangażowało się w tą ważną akcję, są wśród nich aktorki, piosenkarki, dziennikarki, modelki oraz influencerki, które dobrze znamy z pierwszych stron gazet, portali internetowych czy tak popularnego Instagrama. Zasady są proste: wystarczy oddać do punktów biorących udział w akcji niepotrzebne biustonosze. Pamiętajmy jednak, że taki stanik musi spełniać jeden warunek, aby można go było zreCYClingować: nie może mieć odciętych ramiączek, zapięć lub innych elementów. Niestety, taki stan odbiera mu szansę na ponowne wykorzystanie.

Miejsca, do których można zanieść nieużywane biustonosze, znajdują się na terenie całej Polski. Ich kompletna lista znajduje się na stronie dotykamwygrywam.pl.

 

Wcześniejsze wpisy

wtorpol
14 Oktober 2021
Wydarzenia

Kolejna wspólna akcja Auchan i Wtórpol „Wymień stary plecak na nowy”

tekstylowo sieradz
11 Oktober 2021
sklepy

22 października otwarcie sklepu Tekstylowo w Lubartowie

wtórpol
7 Oktober 2021

Eksport używanej odzieży – jak wygląda naprawdę?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję