• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
13 sierpnia 2019

76. Tour de Pologne Zabrze – przeżyjmy to jeszcze raz!

5 sierpnia odbył się pierwszy w historii Tour de Pologne przejazd osób niepełnosprawnych na rowerach trójkołowych zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż i Fundację Eco Textil. Łzy szczęścia i ogromne wzruszenie, tak w kilku słowach można podsumować to co się wydarzyło w Zabrzu.

Nasi wspaniali cykliści na trójkołowych rowerach udowodnili, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu sportowych pasji, ponieważ bardziej liczy się wytrwałość i optymizm. Już kiedy przybyli do kolarskiego miasteczka i stoiska Polskiego Czerwonego Krzyża dopisywały im świetne humory, a poznawanie kolejnych uczestników i wspólne ćwiczenia sprawiały, że emocje rosły z każdą chwilą. I wreszcie nadszedł czas na finałowy przejazd! Radość na twarzach cyklistów oraz ich bliskich – bezcenna! A później były gratulacje, wspólne zdjęcia i uroczysta dekoracja.

Zobaczcie, jak wyglądał ten szczególny dzień w Zabrzu. Mamy nadzieję, że podczas oglądania tego filmu na Waszych twarzach pojawi się taki sam uśmiech, jaki zagościł na buziach naszych wspaniałych cyklistów. Obszerną fotorelację można obejrzeć na www.ecotextil.pl

 

 

 

 

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 28 lipca 2019
  Wydarzenia

  Piknik dla pracowników i ich bliskich

  W sobotę na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Rejów" w Skarżysku - Kamiennej odbył się piknik pracowniczy firmy Wtórpol. W imprezie uczestniczyło blisko 1500 osób - pracowników i ich bliskich.

 • 8 lipca 2019

  Emocjonujący Wtórpol Triathlon w Skarżysku

  Uczestnicy skarżyskiego Wtórpol Triathlonu zapewnili sobie i kibicom sporą dawkę emocji. Największe były na olimpijskim dystansie wśród mężczyzn. W czołówce byli triathloniści ze Skarżyska, Suchedniowa oraz regionu świętokrzyskiego. Wtórpol Triathlon, choć jest imprezą młodą, zdobył sobie już renomę w kraju i przyciąga na start krajową czołówkę. W czwartej edycji Wtórpol Triathlonu wystartowało dokładnie 340 uczestników, pula nagród wyniosła 45 tysięcy złotych.

 • 2 lipca 2019
  Wydarzenia

  Malawi -ponownie ruszyliśmy z pomocą

  To już druga taka akcja , dokładnie rok temu pierwszy raz połączyliśmy siły i przy współpracy z Polską Misją Medyczną podarowaliśmy podopiecznym szpitala w Malwi, w którym pracują lekarze z Polski ciepłe kurtki. Sytuacja w tej części Afryki jest bardzo trudna, dodatkowo w marcu kraj spustoszył cyklon, co jeszcze bardzo pogorszyło sytuację mieszkańców . Choć jest to Afryka temperatura w nocy potrafi spaść do zaledwie kilku stopni Celsjusza.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję