• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
8 lipca 2019

Emocjonujący Wtórpol Triathlon w Skarżysku

Uczestnicy skarżyskiego Wtórpol Triathlonu zapewnili sobie i kibicom sporą dawkę emocji. Największe były na olimpijskim dystansie wśród mężczyzn. W czołówce byli triathloniści ze Skarżyska, Suchedniowa oraz regionu świętokrzyskiego.

Wtórpol Triathlon, choć jest imprezą młodą, zdobył sobie już renomę w kraju i przyciąga na start krajową czołówkę. W tym roku pula nagród wyniosła 45 tysięcy złotych. Zawodnicy mają najpierw do przepłynięcia zalew Rejów, potem pokonują trasę rowerową, która wiedzie dawną drogą krajową nr 7 do Suchedniowa, Ostojowa i z powrotem, a na końcu jest bieg wokół zalewu. Organizatorami, poza ww. Gerardem Magdziarzem, są Tomasz Wąsowski i Karol Mochocki.

W czwartej edycji Wtórpol Triathlonu wystartowało dokładnie 340 uczestników. Jako piersi do zalewu Rejów wskoczyli zawodnicy dystansu sprinterskiego (750 m pływania/20 km rowerem/5 km biegu), a po nich „olimpijczycy”, którzy mają do pokonania dwa razy dłuższe odległości.

W swoich rodzinnych stronach swoją obecność dobrymi wynikami zaznaczyli mieszkańcy Skarżyska i Suchedniowa. Siódma wśród kobiet w sprincie była Justyna Żołądek z Suchedniowa z teamu organizatora. Na 10. miejscu przybiegł Rafał Izbiński ze Skarżyska, reprezentujący drużynę Przemysława Szymanowskiego oraz grupę biegową maratończyka Rafała Czarneckiego z Bliżyna. Dwunasty był z kolei Gerard Magdziarz, jeden ze współorganizatorów imprezy.

Podczas Wtórpol Triathlonu prowadzona była zbiórka dla Mai Pałgan, małej skarżyszczanki  cierpiącej na zespół Aperta. Operacje, które czekają dziewczynkę, są bardzo kosztowne i przyda się każda złotówka. A złotówki na ten cel pochodziły ze sprzedaży bułeczek.

Najlepszym zawodnikom gratulowali starosta Artur Berus, zastępca prezydenta Skarżyska Andrzej Brzeziński oraz reprezentująca sponsora tytularnego imprezy, firmę Wtórpol, Monika Lipnicka.

Najwięcej emocji przyniósł olimpijski dystans mężczyzn. Prawie od samego początku prowadził Sebastian Karaś (Karaś Team), ale po piętach deptał mu utytułowany Łukasz Kalaszczyński (KM Sport Pro Team). Lider stracił prowadzenie podczas biegu, na ok. 2,5 km przed metą. Sebastian Karaś, mimo przegranej, nie był zawiedziony. Jak przyznał, on triathlon uprawia krótko w porównaniu z rywalami.

Wśród kobiet na dystansie olimpijskim wygrała faworytka Maria Cześnik (Profi Team) olimpijka z Pekinu. Druga była Maria Pytel ze Starachowic (Szymanowski Triathlon Team). Na dystansie sprint wygrali Sergiusz Sobczyk (Trinergy) oraz Agnieszka Cieśla (AZS AWF Katowice).

Wcześniejsze wpisy

 • 2 lipca 2019
  Wydarzenia

  Malawi -ponownie ruszyliśmy z pomocą

  To już druga taka akcja , dokładnie rok temu pierwszy raz połączyliśmy siły i przy współpracy z Polską Misją Medyczną podarowaliśmy podopiecznym szpitala w Malwi, w którym pracują lekarze z Polski ciepłe kurtki. Sytuacja w tej części Afryki jest bardzo trudna, dodatkowo w marcu kraj spustoszył cyklon, co jeszcze bardzo pogorszyło sytuację mieszkańców . Choć jest to Afryka temperatura w nocy potrafi spaść do zaledwie kilku stopni Celsjusza.

 • 7 czerwca 2019

  Piknik MOHITO Cares – rowery dla dzieci z Krakowa

  Niepotrzebne ubrania stanowią na całym świecie coraz większy i – na szczęście, coraz lepiej rozumiany problem. Nasza firma od ponad 25 lat zajmuje się recyklingiem tekstyliów. W ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w pikniku, zorganizowanym w Krakowie przy siedzibie polskiej firmy odzieżowej LPP, właściciela między innymi marki Mohito. Cieszy nas, że dbałość o środowisko stało się w ostatnim czasie modne.

 • 5 czerwca 2019
  Pozostałe imprezy

  XII Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba

  Po raz dwunasty na Ostrobramskich Błoniach odbył się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba. Od samego początku festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Firmy Wtórpol. Występy artystyczne młodzieży niepełnosprawnej oraz zmagania uczestników w części konkursowej obserwowało wielu mieszkańców miasta.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję