• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
7 czerwca 2019

Piknik MOHITO Cares – rowery dla dzieci z Krakowa

Niepotrzebne ubrania stanowią na całym świecie coraz większy i – na szczęście, coraz lepiej rozumiany problem. Nasza firma od ponad 25 lat zajmuje się recyklingiem tekstyliów. Cieszy nas, że dbałość o środowisko stało się w ostatnim czasie modne.

W ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w pikniku, zorganizowanym w Krakowie przy siedzibie polskiej firmy odzieżowej LPP, właściciela między innymi marki Mohito.

Wprowadziła ona na rynek serię Mohito Cares – ubrania wyprodukowane są z recyklingowalnych materiałów, a za każdą sprzedaną sztukę firma zobowiązała się zasadzić drzewo.

Podczas pracowniczego festynu przeprowadzono zbiórkę używanej odzieży, którą pracownicy LPP przynieśli z domów.

W ciągu trzech godzin udało się zebrać ponad pół tony ubrań! Wtórpol zajmie się ich recyklingiem. W zamian działająca przy naszej firmie Fundacja Eco Textil „Od Was dla Was” podarowała trzy rowery rehabilitacyjne dla Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – Bona Fide z Krakowa .

Dziękujemy za wspólne działanie – razem dbajmy o naturę!

 

 


 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 5 czerwca 2019
  Pozostałe imprezy

  XII Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba

  Po raz dwunasty na Ostrobramskich Błoniach odbył się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba. Od samego początku festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Firmy Wtórpol. Występy artystyczne młodzieży niepełnosprawnej oraz zmagania uczestników w części konkursowej obserwowało wielu mieszkańców miasta.

 • 3 kwietnia 2019
  Pozostałe imprezy

  Kolejne „Złote Serce” w rodzinie

  W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbył się już 44 Koncert Charytatywny Fundacji „Daj Szansę”. Od wielu lat pomaga ona uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, fundując naukowe, artystyczne i sportowe stypendia. Miło nam poinformować, że „Złote Serce”, przyznawane za szczególną hojność, otrzymała pani Ewa Wojteczek.

 • 21 lutego 2019

  2018. To był pracowity, ale owocny rok Fundacji Eco Textil

  Za nami kolejny rok pracy. Pora na krótkie podsumowanie. Zakończyliśmy go liczbą ponad 5500 przekazanych rowerów rehabilitacyjnych. Trafiły do osób prywatnych i instytucji w całej Polsce. W 2018 roku otworzyliśmy 80 bezpłatnych wypożyczalni rowerów trójkołowych

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję