• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
5 czerwca 2019
Pozostałe imprezy

XII Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba

Po raz dwunasty na Ostrobramskich Błoniach odbył się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej “Muzyką do Nieba”. Od samego początku festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Firmy Wtórpol. Występy artystyczne młodzieży niepełnosprawnej oraz zmagania uczestników w części konkursowej obserwowało wielu mieszkańców miasta.

Udział osób niepełnosprawnych w imprezach kulturalnych oraz sportowych coraz częściej można obserwować nie tylko w Skarżysku. Możliwość wystąpienia na dużej scenie przed ogromna publicznością to dla osób niepełnosprawnych wielkie przeżycie, do którego niejednokrotnie przygotowują się miesiącami. Dla pozostałych uczestników i widzów to także wielka szkoła tolerancji empatii i szacunku. To również szansa na dostrzeżenie potrzeb oraz problemów z jakimi na co dzień zmagają się osoby niepełnosprawne i włączenie ich w wiele inicjatyw, dzięki którym będą mogli z większą śmiałością funkcjonować w społeczności lokalnej.

Cieszymy się że od 12 lat festiwal łączy wiele  osób z naszego miasta i okolic.

obszerną relację fotograficzną można obejrzeć na portalu Echo Dnia

Wcześniejsze wpisy

 • 3 kwietnia 2019
  Pozostałe imprezy

  Kolejne „Złote Serce” w rodzinie

  W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbył się już 44 Koncert Charytatywny Fundacji „Daj Szansę”. Od wielu lat pomaga ona uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, fundując naukowe, artystyczne i sportowe stypendia. Miło nam poinformować, że „Złote Serce”, przyznawane za szczególną hojność, otrzymała pani Ewa Wojteczek.

 • 21 lutego 2019

  2018. To był pracowity, ale owocny rok Fundacji Eco Textil

  Za nami kolejny rok pracy. Pora na krótkie podsumowanie. Zakończyliśmy go liczbą ponad 5500 przekazanych rowerów rehabilitacyjnych. Trafiły do osób prywatnych i instytucji w całej Polsce. W 2018 roku otworzyliśmy 80 bezpłatnych wypożyczalni rowerów trójkołowych

 • 4 lutego 2019
  Media

  Magazyn Forbes pisze o nas!

  Jesteśmy jedną z największych firm recyklingowych w Europie - tak pisze o nas magazyn Forbes. Jak wygląda codzienna praca w naszej sortowni, na co przeznaczamy część pieniędzy i kim jest założyciel Wtórpolu- o tym dowiecie się z artykułu.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję