• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

Finał 8. edycji Top Model wygrał Dawid, 20-latek, który od dziecka cierpi na zespół Tourette’a, powodujący u niego tiki. Dawid swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!! W finale pokonał trójkę pozostałych uczestników, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności. Dawid otrzymał cenne nagrody, które pomogą mu rozpocząć wymarzoną karierę. Mocno trzymamy za niego kciuki!

Przypomnijmy, że w sortowni firmy Wtórpol powstała część odcinka Top Model poświęcona ekologii oraz zero waste. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać ubrania z taśmy i stworzyć z nich oryginalne kolekcje, które później zaprezentowali na wybiegu. Efekty ich pracy oceniał między innymi Mariusz Przybylski.  Stworzone stylizacje były imponujące i pokazały, że nawet ubrania przez kogoś uznane za niepotrzebne, mogą mieć drugie życie. No co dzień dokładnie takie ubrania jakie wykorzystali uczestnicy programu można znaleźć w sieci sklepów Tekstylowo.

Uczestnicy programu oraz miliony widzów przed telewizorami  byli pod wrażeniem skarżyskiej sortowni oraz ilości rzeczy, która tam trafia. Ten fragment Top Model miał pokazać, że wyrzucanie niepotrzebnych tekstyliów oraz „fast fashion” to ogromny problem współczesnego świata. Ubrania wyrzucone na śmietnik będą rozkładały się latami, a oddane do specjalnych pojemników mają szansę na recykling i ponowne użycie.

Dziękujemy za ten pełen wrażeń wieczór i mamy nadzieję, że trend na bycie eko rozniesie się szerokim echem, nie tylko w świecie mody!

Wcześniejsze wpisy

22 listopada 2019

Łóżka rehabilitacyjne – kolejny asortyment w bezpłatnej wypożyczalni Eco Textil

18 listopada 2019

Stypendia przyznane

12 listopada 2019

Uczciliśmy Święto Niepodległości

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję