• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
28 listopada 2019
Pozostałe imprezy

Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

Finał 8. edycji Top Model wygrał Dawid, 20-latek, który od dziecka cierpi na zespół Tourette’a, powodujący u niego tiki. Dawid swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!! W finale pokonał trójkę pozostałych uczestników, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności. Dawid otrzymał cenne nagrody, które pomogą mu rozpocząć wymarzoną karierę. Mocno trzymamy za niego kciuki!

Przypomnijmy, że w sortowni firmy Wtórpol powstała część odcinka Top Model poświęcona ekologii oraz zero waste. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać ubrania z taśmy i stworzyć z nich oryginalne kolekcje, które później zaprezentowali na wybiegu. Efekty ich pracy oceniał między innymi Mariusz Przybylski.  Stworzone stylizacje były imponujące i pokazały, że nawet ubrania przez kogoś uznane za niepotrzebne, mogą mieć drugie życie.

Uczestnicy programu oraz miliony widzów przed telewizorami  byli pod wrażeniem skarżyskiej sortowni oraz ilości rzeczy, która tam trafia. Ten fragment Top Model miał pokazać, że wyrzucanie niepotrzebnych tekstyliów oraz „fast fashion” to ogromny problem współczesnego świata. Ubrania wyrzucone na śmietnik będą rozkładały się latami, a oddane do specjalnych pojemników mają szansę na recykling i ponowne użycie.

Dziękujemy za ten pełen wrażeń wieczór i mamy nadzieję, że trend na bycie eko rozniesie się szerokim echem, nie tylko w świecie mody!

Wcześniejsze wpisy

 • 18 listopada 2019

  Stypendia przyznane

  Na ogólną kwotę 55 tysięcy złotych przeznaczonych na tegoroczne stypendia Leszek Wojteczek, założyciel firmy Wtórpol, przekazał 10 tysięcy złotych. W poprzednich latach członkowie rodziny Wojteczków wspierali Daj Szansę podobnymi kwotami. Wsparcie finansowe z Fundacji Daj Szansę otrzymało 24 młodych, uzdolnionych mieszkańców powiatu skarżyskiego.

 • 12 listopada 2019

  Uczciliśmy Święto Niepodległości

  11 listopada delegacja spółki Wtórpol uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Skarżysku - Kamiennej. Jak co roku przedstawiciele firmy złożyli wieniec pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję