• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Łóżka rehabilitacyjne – kolejny asortyment w bezpłatnej wypożyczalni Eco Textil

Pierwsze łóżko medyczne wydane!

Do Bezpłatnej, Internetowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Fundacji Eco Textil niedawno dotarła pierwsza dostawa z zamówionego tysiąca wielofunkcyjnych łóżek medycznych wraz z materacami przeciwodleżynowymi.

Pieniądze na zakup sprzętu i prowadzenie wypożyczalni Fundacja Eco Textil zdobywa dzięki przetwarzaniu odzieży używanej, którą ludzie wrzucają do kontenerów na ubrania z logo fundacji i Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Łóżka są sterowane za pomocą pilota. Można regulować wysokość po obu stronach, podwyższać lub obniżać poręcze, a także ustawiać stelaż w pięciu wygodnych dla chorego pozycjach. Do łóżka dołączamy samopompujący materac przeciwodleżynowy – wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

W piątek pierwsze łóżko zostało wypożyczone. – Potrzebuję go dla ciężko chorego męża. Informację o bezpłatnej wypożyczalni znalazłam w gazecie. Wypełniłam wniosek na stronie internetowej fundacji. Słabo znam się na komputerach, ale to było łatwe. Jako, że mieszkam w Skarżysku, odbieram łóżko osobiście – powiedziała nam Małgorzata Berus.

Aby wypożyczyć łóżko, wystarczy wejść na stronę www.ecotextil.pl i wypełnić wniosek. Rozpatrywany jest w ciągu 24 godzin, a sprzęt wysyłany przesyłką kurierską i w ten sam sposób odbierany po upływie terminu (do pół roku, z możliwością przedłużenia o kolejne sześć miesięcy).

Korzystanie ze sprzętu jest bezpłatne. Wypożyczający ponosi jedynie koszt przesyłki kurierskiej.

 

Wcześniejsze wpisy

18 listopada 2019

Stypendia przyznane

12 listopada 2019

Uczciliśmy Święto Niepodległości

29 października 2019
Innowacje

Top Model we Wtórpolu! Kulisy odcinka

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję