• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
22 listopada 2019

Łóżka rehabilitacyjne – kolejny asortyment w bezpłatnej wypożyczalni Eco Textil

Pierwsze łóżko medyczne wydane!

Do Bezpłatnej, Internetowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Fundacji Eco Textil niedawno dotarła pierwsza dostawa z zamówionego tysiąca wielofunkcyjnych łóżek medycznych wraz z materacami przeciwodleżynowymi.

Pieniądze na zakup sprzętu i prowadzenie wypożyczalni Fundacja Eco Textil zdobywa dzięki przetwarzaniu odzieży używanej, którą ludzie wrzucają do kontenerów na ubrania z logo fundacji i Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Łóżka są sterowane za pomocą pilota. Można regulować wysokość po obu stronach, podwyższać lub obniżać poręcze, a także ustawiać stelaż w pięciu wygodnych dla chorego pozycjach. Do łóżka dołączamy samopompujący materac przeciwodleżynowy – wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

W piątek pierwsze łóżko zostało wypożyczone. – Potrzebuję go dla ciężko chorego męża. Informację o bezpłatnej wypożyczalni znalazłam w gazecie. Wypełniłam wniosek na stronie internetowej fundacji. Słabo znam się na komputerach, ale to było łatwe. Jako, że mieszkam w Skarżysku, odbieram łóżko osobiście – powiedziała nam Małgorzata Berus.

Aby wypożyczyć łóżko, wystarczy wejść na stronę www.ecotextil.pl i wypełnić wniosek. Rozpatrywany jest w ciągu 24 godzin, a sprzęt wysyłany przesyłką kurierską i w ten sam sposób odbierany po upływie terminu (do pół roku, z możliwością przedłużenia o kolejne sześć miesięcy).

Korzystanie ze sprzętu jest bezpłatne. Wypożyczający ponosi jedynie koszt przesyłki kurierskiej.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 18 listopada 2019

  Stypendia przyznane

  Na ogólną kwotę 55 tysięcy złotych przeznaczonych na tegoroczne stypendia Leszek Wojteczek, założyciel firmy Wtórpol, przekazał 10 tysięcy złotych. W poprzednich latach członkowie rodziny Wojteczków wspierali Daj Szansę podobnymi kwotami. Wsparcie finansowe z Fundacji Daj Szansę otrzymało 24 młodych, uzdolnionych mieszkańców powiatu skarżyskiego.

 • 12 listopada 2019

  Uczciliśmy Święto Niepodległości

  11 listopada delegacja spółki Wtórpol uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Skarżysku - Kamiennej. Jak co roku przedstawiciele firmy złożyli wieniec pod pomnikiem Bojowników o Wolność i Niepodległość.

 • 29 października 2019
  Media

  Top Model we Wtórpolu! Kulisy odcinka

  W poniedziałek 28 października telewizja TVN wyemitowała kolejny odcinek cieszącego się ogromną popularnością programu Top Model. Jedno z zadań dotyczyło dania "drugiego życia" używanej odzieży. Na prośbę producenta na jeden dzień udostępniliśmy nasz zakład w Skarżysku - Kamiennej na potrzeby nagrania. Uczestnicy i ekipa programu byli pod wrażeniem tego, ile niepotrzebnych ubrań trafia do nasze sortowni.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję