• Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Medal Stulecia PCK dla przedstawiciela Wtórpolu

W Operze Nowej w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, zorganizowana przez Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji 100 lecia PCK. W trakcie spotkania przypomniano historię powstania organizacji czerwonokrzyskiej na świecie i w Polsce, można też było zobaczyć ciekawą prezentację zdjęć dokumentujących działalność PCK na ziemi kujawsko – pomorskiej. Wolontariuszki wystąpiły w strojach pielęgniarek z początku ubiegłego wieku.

– Jesteśmy tu dziś, by podziękować Wam za dobroć. Polski Czerwony Krzyż istnieje właśnie dzięki Wam. Bo każdy może się włączyć w szlachetne dzieło niesienia pomocy ludziom – mówił Zbigniew Krawczyński, prezes kujawsko – pomorskiego oddziału PCK.

Wraz z Danutą Szukalską, dyrektorem biura okręgowego PCK w Bydgoszczy prezes Krawczyński wręczał osobom i instytucjom wspierającym dzieło Polskiego Czerwonego Krzyża odznaczenia i medale. Miło nam poinformować, że jednym z uhonorowanych został Tomasz Wojteczek, członek Rady Nadzorczej spółki Wtórpol. W jego imieniu Medal Stulecia PCK odebrała Monika Lipnicka.

Wtórpol i Polski Czerwony Krzyż współpracują od wielu lat. Wspólne inicjatywy, jak program „Tekstylia”, prowadzony na wielką skalę, pozwalają pomagać potrzebującym, oraz lepiej dbać o środowisko naturalne.

 

 

Wcześniejsze wpisy

28 listopada 2019
sklepy

Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

22 listopada 2019

Łóżka rehabilitacyjne – kolejny asortyment w bezpłatnej wypożyczalni Eco Textil

18 listopada 2019

Stypendia przyznane

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję