• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
2 grudnia 2019
Wydarzenia

Medal Stulecia PCK dla przedstawiciela Wtórpolu

W Operze Nowej w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, zorganizowana przez Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji 100 lecia PCK. W trakcie spotkania przypomniano historię powstania organizacji czerwonokrzyskiej na świecie i w Polsce, można też było zobaczyć ciekawą prezentację zdjęć dokumentujących działalność PCK na ziemi kujawsko – pomorskiej. Wolontariuszki wystąpiły w strojach pielęgniarek z początku ubiegłego wieku.

 

– Jesteśmy tu dziś, by podziękować Wam za dobroć. Polski Czerwony Krzyż istnieje właśnie dzięki Wam. Bo każdy może się włączyć w szlachetne dzieło niesienia pomocy ludziom – mówił Zbigniew Krawczyński, prezes kujawsko – pomorskiego oddziału PCK.

Wraz z Danutą Szukalską, dyrektorem biura okręgowego PCK w Bydgoszczy prezes Krawczyński wręczał osobom i instytucjom wspierającym dzieło Polskiego Czerwonego Krzyża odznaczenia i medale. Miło nam poinformować, że jednym z uhonorowanych został Tomasz Wojteczek, członek Rady Nadzorczej spółki Wtórpol. W jego imieniu Medal Stulecia PCK odebrała Monika Lipnicka.

Wtórpol i Polski Czerwony Krzyż współpracują od wielu lat. Wspólne inicjatywy, jak program „Tekstylia”, prowadzony na wielką skalę, pozwalają pomagać potrzebującym, oraz lepiej dbać o środowisko naturalne.

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 28 listopada 2019
  Pozostałe imprezy

  Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

  Ogromne emocje, wielka radość i chwile, które zapamiętamy na długo - tak można opisać doświadczenie towarzyszące nam podczas finału Top Model. My też mieliśmy spory udział w tej edycji programu - część jednego z odcinków była kręcona w sortowni w Skarżysku-Kamiennej! Zawodnicy zmierzyli się z eko zadaniem - mieli nadać odzieży drugie życie. Zwyciężył Dawid, który swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!! W finale pokonał trójkę pozostałych uczestników, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności.

 • 18 listopada 2019

  Stypendia przyznane

  Na ogólną kwotę 55 tysięcy złotych przeznaczonych na tegoroczne stypendia Leszek Wojteczek, założyciel firmy Wtórpol, przekazał 10 tysięcy złotych. W poprzednich latach członkowie rodziny Wojteczków wspierali Daj Szansę podobnymi kwotami. Wsparcie finansowe z Fundacji Daj Szansę otrzymało 24 młodych, uzdolnionych mieszkańców powiatu skarżyskiego.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję