• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
18 grudnia 2019

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi uruchomiliśmy bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

W gdyńskiej wypożyczalni dostępne będą stabilne rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Kolejny sprzęt to wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Kule ortopedyczne wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w  utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są wykonane z lekkich materiałów, ale jednocześnie stanowią solidną konstrukcję.

Aby wypożyczyć sprzęt, wystarczy przyjść i podpisać oświadczenie potwierdzające datę wypożyczenia oraz termin użytkowania sprzętu. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Sprzęt będzie dostępny na okres trzech tygodni, z możliwością przedłużenia, jeśli nie będzie kolejki chętnych do wypożyczenia.

Wypożyczalnia zostanie uruchomiona przy ulicy Śląskiej 51 w Gdyni.

To wielki sukces nasz wszystkich, ponieważ dzięki odzieży, którą Polacy oddają do kontenerów oznakowanych logiem PCK i Eco Textil, możemy działać na taką skalę.

Cieszymy się że rok 2019 kończymy takim spektakularnym akcentem !!!

 

Wcześniejsze wpisy

 • 6 grudnia 2019

  Więcej, niż tysiąc słów

  Dziś wiele się mówi o recyklingu, prawdziwym koszcie produkcji ubrań, „szybkiej modzie” i konieczności oszczędzania zasobów Ziemi. Jak to wygląda w praktyce? Jak powstawało i jak działa jedno z największych przedsiębiorstw w tej branży na świecie? Odsłaniamy kulisy naszej produkcji i pokazujemy, jak wygląda recykling w 100%.

 • 2 grudnia 2019
  Wydarzenia

  Medal Stulecia PCK dla przedstawiciela Wtórpolu

  W Operze Nowej w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, zorganizowana przez Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji 100 lecia PCK. Wtórpol i Polski Czerwony Krzyż współpracują od wielu lat. Wspólne inicjatywy, jak program „Tekstylia”, prowadzony na wielką skalę pozwalający dbać o środowisko naturalne, "Rower dla niepełnosprawnego" dzięki któremu niepełnosprawni mogą korzystać ze specjalnych rowerów trójkołowych, czy " Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego" oraz wiele innych działań, które pomagają potrzebującym

 • 28 listopada 2019
  Pozostałe imprezy

  Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

  Ogromne emocje, wielka radość i chwile, które zapamiętamy na długo - tak można opisać doświadczenie towarzyszące nam podczas finału Top Model. My też mieliśmy spory udział w tej edycji programu - część jednego z odcinków była kręcona w sortowni w Skarżysku-Kamiennej! Zawodnicy zmierzyli się z eko zadaniem - mieli nadać odzieży drugie życie. Zwyciężył Dawid, który swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!! W finale pokonał trójkę pozostałych uczestników, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję