Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi uruchomiliśmy bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

W gdyńskiej wypożyczalni dostępne będą stabilne rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Kolejny sprzęt to wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Kule ortopedyczne wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w  utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są wykonane z lekkich materiałów, ale jednocześnie stanowią solidną konstrukcję.

Aby wypożyczyć sprzęt, wystarczy przyjść i podpisać oświadczenie potwierdzające datę wypożyczenia oraz termin użytkowania sprzętu. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Sprzęt będzie dostępny na okres trzech tygodni, z możliwością przedłużenia, jeśli nie będzie kolejki chętnych do wypożyczenia.

Wypożyczalnia zostanie uruchomiona przy ulicy Śląskiej 51 w Gdyni.

To wielki sukces nasz wszystkich, ponieważ dzięki odzieży, którą Polacy oddają do kontenerów oznakowanych logiem PCK i Eco Textil, możemy działać na taką skalę.

Cieszymy się że rok 2019 kończymy takim spektakularnym akcentem !!!

 

Wcześniejsze wpisy

6 grudnia 2019

Więcej, niż tysiąc słów

2 grudnia 2019
Wydarzenia

Medal Stulecia PCK dla przedstawiciela Wtórpolu

28 listopada 2019
sklepy

Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję