Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - pobity nowy rekord! - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

28 finał wielkiego grania w pomaganie już za nami. Choć to dopiero szacunkowe wyniki, wiemy że padł kolejny rekord, 115 mln zł zebranych podczas kwesty ulicznej, licytacji oraz wpłat indywidualnych. Tegoroczne hasło to”Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nowoczesny sprzęt medyczny trafi na szpitalne oddziały dziecięce, specjalizujące się w szczegółowej diagnostyce oraz kompleksowo zajmujące się leczeniem najciężej chorych dzieci. Jak co roku swoją cegiełkę do “fundacyjnej puszki WOŚP ” dodała Fundacja Eco Textil.

Byliśmy obecni na licytacjach prowadzonych przesz sztab zlokalizowany przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, oraz tradycyjnie już W Kieleckim Centrum Kultury.

Wylicytowane przedmioty to porcelanową figurkę Pożegnanie z Afryką z manufaktury AS Ćmielów, Kalendarz z pracami Ryszard Rosińskiego oraz zestaw szklanek ręcznie grawerowanych szklanek. Łączna kwota wylicytowanych przedmiotów przekroczyła  3000 zł.

Tegoroczny  finał obfitował w wiele rekordów, zebrana kwota była wyższa od ubiegłorocznej zarówno w Skarżysku jak i Kielcach, choć najbardziej cieszy rekord ogólnopolski ponad 115 mln zł.

Wcześniejsze wpisy

19 grudnia 2019
Wydarzenia

Świąteczne życzenia

18 grudnia 2019

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

6 grudnia 2019

Więcej, niż tysiąc słów

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję