• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
13 stycznia 2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

28 finał wielkiego grania w pomaganie już za nami. Choć to dopiero szacunkowe wyniki, wiemy że padł kolejny rekord, 115 mln zł zebranych podczas kwesty ulicznej, licytacji oraz wpłat indywidualnych. Tegoroczne hasło to”Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nowoczesny sprzęt medyczny trafi na szpitalne oddziały dziecięce, specjalizujące się w szczegółowej diagnostyce oraz kompleksowo zajmujące się leczeniem najciężej chorych dzieci. Jak co roku swoją cegiełkę do “fundacyjnej puszki WOŚP ” dodała Fundacja Eco Textil.

Byliśmy obecni na licytacjach prowadzonych przesz sztab zlokalizowany przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, oraz tradycyjnie już W Kieleckim Centrum Kultury.

Wylicytowane przedmioty to porcelanową figurkę Pożegnanie z Afryką z manufaktury AS Ćmielów, Kalendarz z pracami Ryszard Rosińskiego oraz zestaw szklanek ręcznie grawerowanych szklanek. Łączna kwota wylicytowanych przedmiotów przekroczyła  3000 zł.

Tegoroczny  finał obfitował w wiele rekordów, zebrana kwota była wyższa od ubiegłorocznej zarówno w Skarżysku jak i Kielcach, choć najbardziej cieszy rekord ogólnopolski ponad 115 mln zł.

Wcześniejsze wpisy

 • 19 grudnia 2019
  Wydarzenia

  Świąteczne życzenia

  Przedświąteczne spotkania zarządu firmy z wszystkimi pracownikami to już wieloletnia tradycja. To również doskonała okazja na wspólne życzenia, dzielenie opłatkiem czy śpiewanie kolęd oraz życzenia imieninowe dla pani Ewy Wojteczek. W tym roku miało wigilia pracownicza miała wyjątkową, wielonarodową oprawę.

 • 18 grudnia 2019

  Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

  Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi wraz z naszym partnerem Polskim Czerwonym Krzyżem uruchomiliśmy dwusetną bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

 • 6 grudnia 2019

  Więcej, niż tysiąc słów

  Dziś wiele się mówi o recyklingu, prawdziwym koszcie produkcji ubrań, „szybkiej modzie” i konieczności oszczędzania zasobów Ziemi. Jak to wygląda w praktyce? Jak powstawało i jak działa jedno z największych przedsiębiorstw w tej branży na świecie? Odsłaniamy kulisy naszej produkcji i pokazujemy, jak wygląda recykling w 100%.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję