• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
30 czerwca 2018
Pozostałe imprezy

Rowery na piątkę ! 5000 rowerów, 25 wypożyczalni, 5 lat programu

Rower numer 5000 przekazany – trafił do wypożyczalni w Busku – Zdroju!
To kolejny krok milowy w działalności naszej fundacji. W czwartek przekazaliśmy pięciotysięczny rower rehabilitacyjny i otworzyliśmy 25 wypożyczalnię!

Odbyło się to w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo przy ulicy Rehabilitacyjnej 1 w Busku – Zdroju. Tam właśnie wraz z przedstawicielami stowarzyszenia „Razem Dzieciom”, z którym od kilku lat współpracujemy, placówki, władzami samorządowymi powiatu buskiego i komendantem policji otworzyliśmy 25 w Polsce Bezpłatną Wypożyczalnię Rowerów.

Otrzymała od nas pięć trójkołowców w trzech rozmiarach. Będą dostępne dla mieszkańców, oraz licznych osób z całego kraju, korzystających z rehabilitacji w słynnym uzdrowisku Busko – Zdrój.

Tuż po otwarciu wypożyczalni pięcioro pierwszych użytkowników odebrało rowery. Osoby zainteresowane wypożyczeniem mogą się kontaktować z koordynatorami – Bogusławą Majcherek pod numerem telefonu 664-433-225 lub Bożeną Mierzwą, pod numerem 508-767-606.

Jako pierwsza na rower numer 5000 wsiadła Weronika Janus. – Miejsce przekazania tego wyjątkowego pojazdu wybraliśmy nieprzypadkowo. Busko to idealne miejsce do korzystania z naszych trójkołowców – mówiła Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil. Przypomniała, że zakup rowerów dla potrzebujących, wartych łącznie ponad 10 milionów złotych (sic!) był możliwy dzięki ludziom, którzy niepotrzebne ubrania wrzucają do kontenerów z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża.

Spotkanie było okazją do wymiany roweru na większy dla 9 – letniego Wiktora, dzielnego chłopca, który przeszedł już kilkanaście operacji. Trójkołowy rower rehabilitacyjny pomaga mu w codziennym życiu i powrocie do zdrowia.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni poczęstowali się pysznym tortem z fundacyjnym logo.

Wcześniejsze wpisy

 • 11 czerwca 2018

  Muzyką do Nieba po raz XI

  Firma Wtórpol po raz XI była głównym sponsorem Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”. Honorowy patronat nad imprezą objęli biskup ordynariusz diecezji radomskiej Henryk Tomasik i Leszek Wojteczek, prezes Wtórpolu. Pierwsza część festiwalu była integracyjną.

 • 28 maja 2018
  Wydarzenia

  Pomagamy nabrać wiatru w żagle

  Firma Wtórpol włączyła się w akcję „Łódka dla Skarżyska”, zorganizowaną przez Towarzystwo Żeglarskie „Sterna”. Wsparcie finansowe pomogło w zakupie pierwszej klubowej łodzi, jachtu typu Omega.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję