Rowery na piątkę ! 5000 rowerów, 25 wypożyczalni, 5 lat programu - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Rowery na piątkę ! 5000 rowerów, 25 wypożyczalni, 5 lat programu

Rower numer 5000 przekazany – trafił do wypożyczalni w Busku – Zdroju!
To kolejny krok milowy w działalności naszej fundacji. W czwartek przekazaliśmy pięciotysięczny rower rehabilitacyjny i otworzyliśmy 25 wypożyczalnię!

Odbyło się to w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo przy ulicy Rehabilitacyjnej 1 w Busku – Zdroju. Tam właśnie wraz z przedstawicielami stowarzyszenia „Razem Dzieciom”, z którym od kilku lat współpracujemy, placówki, władzami samorządowymi powiatu buskiego i komendantem policji otworzyliśmy 25 w Polsce Bezpłatną Wypożyczalnię Rowerów.

Otrzymała od nas pięć trójkołowców w trzech rozmiarach. Będą dostępne dla mieszkańców, oraz licznych osób z całego kraju, korzystających z rehabilitacji w słynnym uzdrowisku Busko – Zdrój.

Tuż po otwarciu wypożyczalni pięcioro pierwszych użytkowników odebrało rowery. Osoby zainteresowane wypożyczeniem mogą się kontaktować z koordynatorami – Bogusławą Majcherek pod numerem telefonu 664-433-225 lub Bożeną Mierzwą, pod numerem 508-767-606.

Jako pierwsza na rower numer 5000 wsiadła Weronika Janus. – Miejsce przekazania tego wyjątkowego pojazdu wybraliśmy nieprzypadkowo. Busko to idealne miejsce do korzystania z naszych trójkołowców – mówiła Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil. Przypomniała, że zakup rowerów dla potrzebujących, wartych łącznie ponad 10 milionów złotych (sic!) był możliwy dzięki ludziom, którzy niepotrzebne ubrania wrzucają do kontenerów z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża.

Spotkanie było okazją do wymiany roweru na większy dla 9 – letniego Wiktora, dzielnego chłopca, który przeszedł już kilkanaście operacji. Trójkołowy rower rehabilitacyjny pomaga mu w codziennym życiu i powrocie do zdrowia.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni poczęstowali się pysznym tortem z fundacyjnym logo.

Wcześniejsze wpisy

13 czerwca 2018
Wydarzenia

300 ton ciuchów dziennie. Byliśmy w największej w Polsce sortowni używanej odzieży

11 czerwca 2018

Muzyką do Nieba po raz XI

28 maja 2018
Wydarzenia

Pomagamy nabrać wiatru w żagle

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję