• Odznaka honorowa PCK
 • Diament Świętokrzyski
6 grudnia 2019

Więcej, niż tysiąc słów

Dziś wiele się mówi o recyklingu, prawdziwym koszcie produkcji ubrań, „szybkiej modzie” i konieczności oszczędzania zasobów Ziemi. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o firmie Wtórpol, która jest liderem recyklingu tekstyliów, a przetwarzaniem niepotrzebnej odzieży zajęła się na wiele lat przedtem, nim zaczęto powszechnie dostrzegać ten problem.

Jak powstawało i jak działa jedno z największych przedsiębiorstw w tej branży na świecie? Co dzieje się z ubraniami, które trafiają do kontenerów na odzież? Jak niepotrzebna odzież otrzymuje „drugie życie”? I wreszcie – jaki sposób Wtórpol znalazł na wykorzystanie tekstyliów, które zamiast wylądować na śmietniku, trafiają do nowoczesnej sortowni w Skarżysku – Kamiennej?

Odsłaniamy kulisy naszej produkcji i pokazujemy, jak wygląda recykling w 100%.

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 2 grudnia 2019
  Wydarzenia

  Medal Stulecia PCK dla przedstawiciela Wtórpolu

  W Operze Nowej w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, zorganizowana przez Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji 100 lecia PCK. Wtórpol i Polski Czerwony Krzyż współpracują od wielu lat. Wspólne inicjatywy, jak program „Tekstylia”, prowadzony na wielką skalę pozwalający dbać o środowisko naturalne, "Rower dla niepełnosprawnego" dzięki któremu niepełnosprawni mogą korzystać ze specjalnych rowerów trójkołowych, czy " Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego" oraz wiele innych działań, które pomagają potrzebującym

 • 28 listopada 2019
  Pozostałe imprezy

  Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol

  Ogromne emocje, wielka radość i chwile, które zapamiętamy na długo - tak można opisać doświadczenie towarzyszące nam podczas finału Top Model. My też mieliśmy spory udział w tej edycji programu - część jednego z odcinków była kręcona w sortowni w Skarżysku-Kamiennej! Zawodnicy zmierzyli się z eko zadaniem - mieli nadać odzieży drugie życie. Zwyciężył Dawid, który swoją osobowością i charyzmą udowodnił, że osoby z (nie)doskonałościami mogą spełniać marzenia!!! W finale pokonał trójkę pozostałych uczestników, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję