Top Model

Odpowiedzialna Moda2

Uczestnicy najbardziej znanego programu o modzie w Polsce odwiedzili lokalizacje należące do Wtórpolu w dwóch edycjach - w jednej sklep second hand TekStylowo, a w drugiej - sortownię odzieży w Skarżysku-Kamiennej. Ich zadania polegały na podarowaniu “drugiego życia” odzieży i pokazaniu, jak duży wpływ na środowisko naturalne i zdrowie planety mają nasze modowe wybory.

W edycji Top Model z 2021 roku uczestnicy programu odwiedzili sklep z odzieżą używaną TekStylowo w Warszawie. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, ile dobrej jakości ubrań można znaleźć w tzw. lumpeksie. Zadanie, przed jakim stanęły przyszłe modowe gwiazdy, polegało na stworzeniu nowych stylizacji z rzeczy dostępnych na miejscu. Kiedy już wszyscy uczestnicy zakończyli swoje lumpeksowe łowy, nadeszła pora na dalszą część zadania. Dołączyli do nich znani polscy projektanci: Jackob Buczyński, Maciek Sieradzky, Robert Kuta i Jakub Bartnik – zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

Przy wsparciu projektantów przyszli modele i modelki przystąpili do przeróbek ubrań z  użyciem maszyn krawieckich, w taki sposób, aby nadać im jeszcze bardziej oryginalnego charakteru. Dodatkowo, uczestnicy mieli przygotować transparenty z hasłami dotyczącymi nadawania drugiego życia odzieży.

Bohaterowie odcinka, ubrani w przygotowane przez siebie stylizacje, z transparentami w dłoniach, wyruszyli na Bulwary Wiślane – tam otrzymali kolejne zadanie – mieli przekonać przechodniów, znajdujących się na bulwarach zarówno do swoich strojów, jak i do haseł, które widniały na ich transparentach. Spacerowicze za pomocą kolorowych piłeczek głosowali na stylizacje oraz hasła, które najbardziej wpłynęły na ich poglądy i przekonania.

Bardzo nas cieszy, że producenci Top Model po raz kolejny zwrócili uwagę na problem, jakim jest niewykorzystywanie niepotrzebnych ubrań. Wszystkie stworzone sylwetki były imponujące i pokazały, że nawet rzeczy przez kogoś uznane za niepotrzebne, mogą mieć drugie życie.

W edycji Top Model z 2019 roku uczestnicy programu przyjechali do sortowni Wtórpolu, gdzie przywitał ich pochodzący z nieodległych Kielc Michał Piróg. Najpierw pokazał im halę, w której zużyta odzież przerabiana jest na paliwo alternatywne. Potem dziewiątka finalistów wraz z pracownikami Wtórpolu stanęła przy linii sortowniczej.

Uczestnicy, podzieleni na zespoły mieli za zadanie wybrać ubrania, które przypadły im do gustu. Z kolei druga część zadania polegała na stworzeniu zupełnie nowych stylizacji z wykorzystaniem stanowisk krawieckich czekających w magazynie Wtórpolu. Uczestnicy mogli skorzystać też z pomocy doświadczonych krawcowych z firmy Dana ze Skarżyska Kościelnego.

Wykonane stylizacje uczestnicy zaprezentowali później na wybiegu, a efekty ich pracy oceniał m.in. znany projektant Mariusz Przybylski oraz eko-aktywistka Areta Szpura.

Przeczytaj więcej o akcji w aktualnościach

Wydarzenia, Sklepy, Media
29 października 2019
Top Model we Wtórpolu! Kulisy odcinka
Wydarzenia, Sklepy
28 listopada 2019
Finał Top Model – 8 edycja z mocnym akcentem firmy Wtórpol
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.