Wtórpol z pomocą dla Schroniska świętego Brata Alberta - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Wtórpol z pomocą dla Schroniska świętego Brata Alberta

Schronisko w Miechowie oferuje bezdomnym i potrzebującym mężczyznom noclegi, możliwość kąpieli, skorzystania z pralni, oraz trzy posiłki. Cały czas dostępna jest gorąca herbata. Czynne jest cały rok, w okresie zimowym, gdy zgłasza się najwięcej osób, dostawiane są dodatkowe łóżka. Warunkiem pobytu w schronisku jest trzeźwość. W placówce przebywają osoby z różnych stron Polski.

Tuż przed świętami otrzymaliśmy prośbę o pomoc od Schroniska imienia świętego Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Miechowie. Potrzebne było przedmioty pierwszej potrzeby : odzież męska, obuwie, pościel, koce, ręczniki. Fundacja Eco Textil wraz z pracownikami sortowni przygotowała specjalne paczki z ciepłymi ubraniami dla podopiecznych placówki .  Starannie wybrane męskie ubrania dostarczyliśmy w pierwszych dniach nowego roku.

Zima to najcięższy czas dla osób bezdomnych. Schronisko czynne jest cały rok, ale to właśnie w miesiącach jesienno- zimowych zgłasza się najwięcej osób.

 

Wcześniejsze wpisy

24 stycznia 2022
Media

Mateusz Leszczyński – zrównoważona moda okiem mężczyzny

21 stycznia 2022
Innowacje

Dzień bez opakowań foliowych

18 stycznia 2022
export

Wełniany sweter – cenny surowiec, nie odpad

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję