Piknik MOHITO Cares - rowery dla dzieci z Krakowa - Wtórpol
  • Odznaka honorowa PCK
  • Diament Świętokrzyski

Piknik MOHITO Cares – rowery dla dzieci z Krakowa

Niepotrzebne ubrania stanowią na całym świecie coraz większy i – na szczęście, coraz lepiej rozumiany problem. Nasza firma od ponad 25 lat zajmuje się recyklingiem tekstyliów. Cieszy nas, że dbałość o środowisko stało się w ostatnim czasie modne.

W ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w pikniku, zorganizowanym w Krakowie przy siedzibie polskiej firmy odzieżowej LPP, właściciela między innymi marki Mohito.

Wprowadziła ona na rynek serię Mohito Cares – ubrania wyprodukowane są z recyklingowalnych materiałów, a za każdą sprzedaną sztukę firma zobowiązała się zasadzić drzewo.

Podczas pracowniczego festynu przeprowadzono zbiórkę używanej odzieży, którą pracownicy LPP przynieśli z domów.

W ciągu trzech godzin udało się zebrać ponad pół tony ubrań! Wtórpol zajmie się ich recyklingiem. W zamian działająca przy naszej firmie Fundacja Eco Textil „Od Was dla Was” podarowała trzy rowery rehabilitacyjne dla Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – Bona Fide z Krakowa .

Dziękujemy za wspólne działanie – razem dbajmy o naturę!

 

 


 

 

Wcześniejsze wpisy

5 June 2019
Pozostałe imprezy

XII Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba

3 April 2019
Pozostałe imprezy

Kolejne „Złote Serce” w rodzinie

21 February 2019

2018. To był pracowity, ale owocny rok Fundacji Eco Textil

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję